ASPECT FORUM

Anunțuri administrative, sugestii forum, probleme în funcționare, etc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Avatar utilizator
Regina Maria
***
***
Mesaje: 69
Membru din: 17 Sep 2013, 01:37

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de Regina Maria »

Un :merci: calduros si din partea unei novice pentru munca enorma depusa!
Multe salutari,
RM
Cu cat ne cunoastem mai putin, cu-atat mai buni suntem.
mihnea1986
**
**
Mesaje: 36
Membru din: 10 Oct 2011, 14:04

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de mihnea1986 »

Arata foarte bine aceasta versiune.

Sarbatori fericite tuturor colegilor de forum!
mcv
**
**
Mesaje: 44
Membru din: 13 Oct 2013, 04:41
Localitate: Constanta
Contact:

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de mcv »

Buna seara,
Am fost surprins de noua interfata a forumului...insa dupa cateva minute de inspectie si sapaturi, sincer mi-se pare mult mai prietenoasa.
Multumim mult pentru multa munca depusa mai ales acum in prag de sarbatori cand toata lumea mai degraba petrece decat sa munceasca :D :whistle:

Un an nou fericit si speram ca anul care vine sa ne ajute pe toti sa ne mai umplem din ''golurile'' colectiilor noastre.

LA MULTI ANI!!! newyear
vasil
*****
*****
Mesaje: 459
Membru din: 25 Apr 2006, 22:47
Localitate: Bacau
Contact:

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de vasil »

Forumul arata excelent.
Multumim Aldor.

Un An Nou fericit!
>
>
ionut50
nou in forum
nou in forum
Mesaje: 3
Membru din: 27 Sep 2012, 20:11

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de ionut50 »

Schimbarea e buna, dar...

Va rog alegeti alta culoare pentru rosul ala din titlu, respectiv meniu. E foarte deranjant si pe deasupra abia se poate distinge ce scrie peste background-ul incarcat din titlu.
colector
***
***
Mesaje: 88
Membru din: 23 Dec 2011, 19:38

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de colector »

un mare plus ptr mine este "search-ul" care apare acum , pot gasi mult mai usor ce exista deja in forum fara sa iau la rand toate topicurile :!:
Avatar utilizator
Yu_L.Yan
******
******
Mesaje: 1509
Membru din: 10 Noi 2005, 18:58
Localitate: Yassi
Contact:

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de Yu_L.Yan »

Foarte frumoasa fotografia de antent a paginii :D
Imagine
http://coinsandliterature.blogspot.com/
Imagine

"Stiu marii paznici unde ne aflam?
Abia iesiti din scutecele humii,
Ne-am catarat pe-acoperisul lumii
Si pe taisul evului umblam."
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Da, ii multumesc si pe aceasta cale colegului de forum care l-a realizat :merci:
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de ferdinand »

Dosarul este plin 60% (sunt pastrate 42 din 70 mesaje)

Compune mesaj
42 mesaje • Pagina 1 din 1
Aveti 2 mesaje private in asteptare datorita faptului ca dosarul este plin.
Receptionarea tuturor mesajelor in asteptare… acestea vor fi resortate in dosarul potrivit daca este destul spatiu disponibil.


Nu inteleg de ce nu pot vedea cele doua mesaje noi din moment ce dosarul este plin in proportie de doar 60%.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Nici eu nu inteleg.
Dar am marit acum limitele la mesaje private, deci problema nu ar trebui sa mai apara.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de ferdinand »

Tot nu pot sa vad cele doua mesaje. Nici macar nu stiu de la cine sunt.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Trimiteti-mi pe privat un print screen sa vad despre ce este vorba.
Avatar utilizator
capa
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 29 Iun 2009, 14:32
Localitate: Bucuresti, Romania

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de capa »

ferdinand scrie:Dosarul este plin 60% (sunt pastrate 42 din 70 mesaje)

Compune mesaj
42 mesaje • Pagina 1 din 1
Aveti 2 mesaje private in asteptare datorita faptului ca dosarul este plin.
Receptionarea tuturor mesajelor in asteptare… acestea vor fi resortate in dosarul potrivit daca este destul spatiu disponibil.


Nu inteleg de ce nu pot vedea cele doua mesaje noi din moment ce dosarul este plin in proportie de doar 60%.
"Receptionarea mesajelor in asteptare" ar trebui sa fie link. Daca apasati pe el ar trebui sa va apara cele 2 mesaje.
"Investiția, băiete, nu înseamnă a da, ci a lua." - Restul e tăcere (2007)
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de ferdinand »

S-a rezolvat, am reusit sa citesc cele doua mesaje.
claus
******
******
Mesaje: 791
Membru din: 01 Mai 2008, 00:47

Re: ASPECT FORUM

Mesaj de claus »

Nu am mai postat aici de mult timp, am mai intrat rareori sa citesc ce mai e nou, am ramas surprins de schimbarea care a avut loc. La inceput nu mi-a placut dar am crezut ca e doar din cauza ca sunt reticent la nou, sau ca m-am obisnuit cu vechiul format care a fost folosit ani de zile.

Personal imi placea mai mult vechiul format, dar am inteles ca din probleme de functionare / siguranta a trebuit schimbat. Doresc sa il felicit si eu pe dl. Aldor pentru munca benevola depusa, stiu ca timpul e o resursa pretioasa.

Au trecut saptamani de la schimbarea aspectului si tot cred ca vechiul format era mai atractiv, noul format are prea mult spatiu liber in parti, nu mai gasesc o lista cu ultimele topicuri deschise, header-ul vechi era mai interesant, iar in loc de "acasa" parca la apasarea in stanga header-ului ducea automat la pagina de start. Mi se pare mai greu de utilizat si mai putin atractiv ca aspect.

Chiar relativ curand CT si-a schimbat aspectul, o sa postez aici un print screen, astept parerile dvs. cum vi se formatul:

1) In dreapta sus sunt informatii precum nr de mesaje postate, nr de "like-uri" primite (nu sunt fan al chestiei cu "like" dar e interesant si pentru multi cred ca ar fi un motiv in plus sa posteze) si nr de puncte primite (in functie de nr de mesaje postate si nr de "like-uri" primesti puncte.

2) Tot sus in dreapta o lista ultilizatorii logati

3) Mai jos, o lista cu cele mai recente topicuri deschise (nu cele mai recente mesaje postate)

4) In stanga categoriile in sine

Mi se pare un format simplu si atractiv. Nu stiu cat de greu e de updatat si forumul TNN la asemanea aspect, daca s-ar putea face ar fi excelent.

Realizez insa ca o singura persoana, prin eforturi proprii e foarte greu. Cred ca s-ar gasi destule persoane aici pe forum care sa ajute sau prin know-how, sau financiar (donatii de 5-10-20 euro) pentru un asemenea update.

Imi aduc aminte anii trecuti cand postam des aici, cat de multe mesaje se postau zilnic, de catre utilizatori cu experienta, nu are rost sa dau nume, care acum nu au mai postat de luni sau chiar ani de zile aici. In categoria de monede moderne s-a postat doar in 4-5 topicuri in ultima luna.

Nu doresc sa stirbesc din eforturile dl Aldor sau ale moderatorilor acestui forum, ce am scris mai sus reprezinta doar o sugestie.

Fiind primul mesaj pe anul asta, tin sa va urez tuturor un an bun si multa sanatate.

Cu respect,
claus
Ultima oară modificat 07 Mar 2014, 03:34 de către claus, modificat 1 dată în total.
Scrie răspuns