Forumul este online din nou

Anunțuri administrative, sugestii forum, probleme în funcționare, etc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Forumul este online din nou

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Siteul si forumul sunt din nou online. Din pacate cele cateva mesaje care au fost scrise pe forum de joi seara pana vineri dimeanata s-au pierdut, imi cer scuze pentru asta, nu am reusit sa restaurez in totalitate baza de date.

E posibil sa mai apara unele erori, v-as ruga sa mi le semnalati aici, si o sa incerc sa le rezov. De acum nu mai este necesar sa folositi alte siteuri de gen imageshack.us sa incarcati imagini, avem spatiu destul, si am marit limita maxima la incarcat fisiere la 50Mega pentru fiecare utilizator.
Avatar utilizator
Bogdan R
******
******
Mesaje: 557
Membru din: 08 Ian 2005, 10:17
Localitate: þara lui Moº Crãciun ;-)

Mesaj de Bogdan R »

Multumim !
Nici nu ma asteptam sa pot accesa situl asa de repede.
Iar marirea spatiului pt atasare de poze e o masura excelenta!
:merci:
dimo13
******
******
Mesaje: 890
Membru din: 12 Dec 2006, 16:20
Localitate: bucuresti

Mesaj de dimo13 »

Multumim! :D
Avatar utilizator
NeKHBeT
***
***
Mesaje: 91
Membru din: 08 Ian 2005, 13:18
Localitate: Sibiu
Contact:

Mesaj de NeKHBeT »

Multumim :D
Avatar utilizator
berserkr
moderator
moderator
Mesaje: 3489
Membru din: 16 Iun 2006, 16:36

Mesaj de berserkr »

Am observat ca de la serviciu n-am acces la acest forum ci la varianta lui veche (probabil datorita DNS-urilor furnizorului). Ar trebui in locul celui vechi (de la vechea locatie) sa se puna numai un anunt. Eu am fost mirat azi sa nu-mi vad posturile de ieri, si implicit n-am putut continua anumite topicuri.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

berserkr scrie:Am observat ca de la serviciu n-am acces la acest forum ci la varianta lui veche (probabil datorita DNS-urilor furnizorului). Ar trebui in locul celui vechi (de la vechea locatie) sa se puna numai un anunt. Eu am fost mirat azi sa nu-mi vad posturile de ieri, si implicit n-am putut continua anumite topicuri.
Da, este din cauza DNS-urilor, dar e ciudat, a trecut cam mult de cand am trecut a DNS-urile noi (peste 3 zile), n-ar trebui sa dureze atat. Din pacate nu mai am acces la contul vechi de host, asa ca nu mai pot schimba nimic acolo. :noidea:
Avatar utilizator
berserkr
moderator
moderator
Mesaje: 3489
Membru din: 16 Iun 2006, 16:36

Mesaj de berserkr »

Eu ma gandeam sa le spui alora sa posteze numai un anunt, ca site-ul s-a mutat si daca ai ajuns acolo inseamna ca nu ai accesat varianta ultima. Dar probabil ca in cateva zile o sa se rezolve de la sine.
Avatar utilizator
berserkr
moderator
moderator
Mesaje: 3489
Membru din: 16 Iun 2006, 16:36

Mesaj de berserkr »

Aceeasi problema Aldor. Incep sa cred ca-i ceva mai serios. De aceea n-am acces la forum decat seara cand vin acasa. Nu stiu exact ce se intampla. Poti confirma ca site-ul vechi nu mai este in locatia dinainte? Pentru ca in cazul ca nu mai este totusi online, ar putea fi o problema de cache local la mine la serviciu.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

berserkr scrie:Aceeasi problema Aldor. Incep sa cred ca-i ceva mai serios. De aceea n-am acces la forum decat seara cand vin acasa. Nu stiu exact ce se intampla. Poti confirma ca site-ul vechi nu mai este in locatia dinainte? Pentru ca in cazul ca nu mai este totusi online, ar putea fi o problema de cache local la mine la serviciu.
O sa incerc sa-i contactez pe cei de la host-ul vechi si sa-i rog sa stearga siteul de pe serverul lor. Presupun totusi ca este o problema locala de cache, altfel nu-mi explic, nu dureaza asa de mult propagaraea DNSurilor noi.
Avatar utilizator
berserkr
moderator
moderator
Mesaje: 3489
Membru din: 16 Iun 2006, 16:36

Mesaj de berserkr »

Da, este ciudat insa ca orice alt site care se schimba zilnic merge fara probleme (cazul cache) de aceea l-am lasat ca pe un ultim resort.
Avatar utilizator
miguelito
****
****
Mesaje: 142
Membru din: 20 Apr 2008, 12:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de miguelito »

Interesanta ideea cu Reputation -/+. :idea:

Am intalnit-o si pe alte forumuri sub diverse denumiri (ex: karma).
"I always arrive late at the office, but I make up for it by leaving early" - Charles Lamb

http://ciclist.wordpress.com/
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

miguelito scrie:Interesanta ideea cu Reputation -/+. :idea:

Am intalnit-o si pe alte forumuri sub diverse denumiri (ex: karma).
Inca e in teste.
Ideea e ca daca cineva v-a ajutat (ex. la o identificare), sau a scris o informatie intr-un topic care vi s-a parut utila, puteti sa premiati acest lucru dand un punct pozitiv autorului. Iar daca cineva de ex. a avut un comportament nepotrivit, atunci puteti sa-i scadeti un punct.
Avatar utilizator
amonra
******
******
Mesaje: 673
Membru din: 09 Ian 2007, 13:11
Localitate: Bucuresti

Mesaj de amonra »

Si punem regula cu "ban" pentru o limita inferioara ? Sa zicem sub x puncte, stai pe bara 3 zile, etc ? :twisted:
Pecunia non olet.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Asta e una din ideile din spatele sistemului.
Avatar utilizator
picard
******
******
Mesaje: 561
Membru din: 01 Dec 2007, 16:37
Localitate: BUCURESTI, Ploiesti

Mesaj de picard »

Buna ideea ......
(Si daca nu se cuminteste sa-ii dam si amenda (din banii virtuali) :lol: )
Talerul şi mahmudeaua sunt a omului nebun.
Zimţii dă florin sunt solzii care dracu-i poartă-n spete.
Guldenul mare ca roata dîmprejur dă sfîrc la fete
La fel duce în ispită, firfiricul şi carboava
Ca şi filtrul dă amoriu picură-şi în sîn otrava,
Lira minte, rubla-nşeală, ţechinul te măsluieşte
Şi Mamona cînd vrei aur scuipă-n palme şi rînjeşte.
Scrie răspuns