CrackerTracker

Anunțuri administrative, sugestii forum, probleme în funcționare, etc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Avatar utilizator
saankarite
****
****
Mesaje: 131
Membru din: 23 Iul 2006, 19:31

CrackerTracker

Mesaj de saankarite »

O sugestie.. Nu stiu cum functioneaza "CrackerTracker" insa e ceva in neregula. La penultimul post a trebuit sa incerc de 3-4 ori sa il public, de fiecare data primeam un mesaj de eroare in care se specifica ca am incercat sa includ un cod malicios in mesaj.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Merci ca m-ai anuntat, e un sistem de securitate pe care acum ma chinui sa-l setez. Daca mai apar erori sau alte probleme, va rog sa-mi ziceti.
Avatar utilizator
ZAR
******
******
Mesaje: 895
Membru din: 09 Iul 2007, 14:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ZAR »

Asta a aparut la mine cand postam:


SECURITY ALERT » » » »
CBACK CrackerTracker has detected a potential attack on this site with a worm or exploit script so the Security System stopped the script.


If you can see this page after including a new MOD into your board or after clicking on a link please contact the Board Administrator with this error message and a description what you have done before you could see this page, that the Admin has the possibility to fix the problem.
***
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Imi puteti spune ce anume era exact in acel post ca altfel nu pot sa gasesc problema.
Avatar utilizator
ZAR
******
******
Mesaje: 895
Membru din: 09 Iul 2007, 14:41
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ZAR »

Deci dupa ce am postat aici:
http://transylvanian-numismatics.com/ph ... php?t=1410
cand sa ma intorc la pagina de start forum a aparut mesajul de mai sus singur pe toata pagina.A trebuit sa inchid aplicatia si sa ma loghez din nou, practic nu mai lua nici o comanda, se blocase pe pagina respectiva.Daca mai apare fac un print-screen acum am dat doar copy/paste.
***
Avatar utilizator
saankarite
****
****
Mesaje: 131
Membru din: 23 Iul 2006, 19:31

Mesaj de saankarite »

ZAR scrie:Asta a aparut la mine cand postam:


SECURITY ALERT » » » »
CBACK CrackerTracker has detected a potential attack on this site with a worm or exploit script so the Security System stopped the script.


If you can see this page after including a new MOD into your board or after clicking on a link please contact the Board Administrator with this error message and a description what you have done before you could see this page, that the Admin has the possibility to fix the problem.
Acelasi mesaj l-am primit si eu.
Post-ul meu continea doar un camp URL (o adresa de web).
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

:merci:

Am facut niste modificari, daca mai apar probleme similare, va rog sa ma anuntati.
Avatar utilizator
DuMy yo
****
****
Mesaje: 119
Membru din: 22 Apr 2007, 00:52
Localitate: Bucureşti

Mesaj de DuMy yo »

Aceeasi problema si la mine acuma, cand vreau sa trimit Quiz-ul.. :?.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

DuMy yo scrie:Aceeasi problema si la mine acuma, cand vreau sa trimit Quiz-ul.. :?.
Am facut doua teste acum si a mers fara probleme, eu zic sa incercati din nou.. ar trebui sa mearga.
Avatar utilizator
saankarite
****
****
Mesaje: 131
Membru din: 23 Iul 2006, 19:31

Mesaj de saankarite »

Acum cateva momente am vrut sa adaug un link, insa am primit acelasi "Security Warning".
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

saankarite scrie:Acum cateva momente am vrut sa adaug un link, insa am primit acelasi "Security Warning".
Trimite-mi te rog daca se poate linkul acela pe PM si topicul in care ai vrut sa-l adaugi sa incerc sa reproduc exact cum s-a intamplat, ca numai asa pot sa gasesc ce anume trebuie sa modific in php.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

In caz ca navigand pe forum primiti acest mesaj
CBACK CrackerTracker has detected a potential attack on this site with a worm or exploit script so the Security System stopped the script.
va rog sa ma anuntati deindata aici.
A trebuit sa reinstalez acest sistem de securitate pentru ca unul din fostii colegi de forum acum cateva zile spart conturilor mai multor utilizatori. Deasemena ii rog pe cei care eventual nu reusesc sa-si acceseze contul, sa ma anunte. Multumesc.
claus
******
******
Mesaje: 791
Membru din: 01 Mai 2008, 00:47

Mesaj de claus »

imediat ce am postat un mesaj, a aparut pe ecran mesajul indicat de dvs, a ramas doar 1 secunda cat a luat sa trimita mesajul, deci nu pot sa va spun tot ce a aparut...
claus
******
******
Mesaje: 791
Membru din: 01 Mai 2008, 00:47

Mesaj de claus »

hmm..iarasi...este ceva normal? scria ceva cu cracker 2000-2004...etc?
claus
******
******
Mesaje: 791
Membru din: 01 Mai 2008, 00:47

Mesaj de claus »

CrackerTracker © 2004 - 2008 CBACK.de - Powered by: phpbb.com Š phpbb.ro


asta apare, am reusit sau dau repede cpy/paste
Scrie răspuns