Vânzătorii de pe OLX - Madalin Dorin și Maria

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Vânzătorii de pe OLX - Madalin Dorin și Maria

Mesaj de Pantiru »

Am cumpărat, acum 2 luni, două insigne de la vânzătorul de pe OLX “Madalin Dorin”, numele real – Tudor.
Între timp, se pare că și-a inchis și contul - https://www.olx.ro/oferte/user/1fZVE/
Mai are și un alt cont, cu numele de utilizator “Maria” - https://www.olx.ro/oferte/user/1b9s0/.
Prețul convenit pentru cele 2 insigne a fost de 200 lei.
La 22 mai, conform celor convenite, am făcut plata, în suma de 200 lei, alimentând contul bancar al soției vânzătorului - Tudor Florentina Andreea.
Vânzatorul mi-a confirmat telefonic intrarea banilor în cont.
A mai urmat, timp de cateva zile, un schimb de mesaje, prin care vanzatorul afirma că nu poate să-mi trimită piesele – ca are o nuntă, ca e în vacanță la bulgari, că soția e gravidă, că a fost plecat la țară etc.
Au trecut două luni și așa și nu mi-a mai trimis cele 2 insigne.
Nu mai raspunde nici la telefon, nici la SMS-uri.
Dacă cunoaște cineva persoana respectivă, vă rog să-I transmiteți salutări din partea mea.
Daca, intr-adevar e gravida sotia, sa fie sănătos pruncul și toată lumea.
Vă rog să-i mai transmiteți și vorba aia veche - munte cu munte se întâlnește, darămite om cu om.
Insignele sunt cele din poze.
Mulțumesc.
R1.jpg
R1.jpg (8.78 KiB) Vizualizat de 7277 ori
R2.jpg
R2.jpg (28.06 KiB) Vizualizat de 7277 ori
Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Re: Vânzătorii de pe OLX - Madalin Dorin și Maria

Mesaj de Pantiru »

După intervenția celor de la OLX, vânzătorul mi-a trimis piesele. Azi am ridicat coletul.
2 luni și jumătate, soldate cu un happy end...
Florian
*****
*****
Mesaje: 408
Membru din: 07 Mai 2017, 09:09
Localitate: Imola,Italia.

Re: Vânzătorii de pe OLX - Madalin Dorin și Maria

Mesaj de Florian »

Ce bine ca le-ati recuperat! :o .Totusi,mare ruşine pentru gestul lui! I-ati urat de bine in primul mesaj!Sunteti un om bun! Si cum binele se-ntoarce...
Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Re: Vânzătorii de pe OLX - Madalin Dorin și Maria

Mesaj de Pantiru »

O ! E prea frumos spus. :oops: Va multumesc pentru vorbe bune. O zi cat mai buna! Cu stima.
Scrie răspuns