Colectionarul Roman - primul numar tiparit - chestionar pret

Păreri, critici, sugestii, etc.

Moderator: Deus

Încuiat
sorin70
******
******
Mesaje: 2525
Membru din: 02 Apr 2005, 14:24

Mesaj de sorin70 »

Ati reusit sa-mi trimiteti si mie revistele ?
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

sorin70 scrie:Ati reusit sa-mi trimiteti si mie revistele ?
Dar nu mi-ati trimis adresa :)
Pe mesaj privat va rog. Doriti deci mai multe exemplare?
sorin70
******
******
Mesaje: 2525
Membru din: 02 Apr 2005, 14:24

Mesaj de sorin70 »

V-am trimis deja mesaj pe mail pe data de 11.11.08 si mi-ati raspuns, mi-ati spus chiar si cat ma va costa.Pe 12.11.08 v-am confirmat ca sunt de acord cu trimiterea ramburs.
In primul mesaj v-am spus si ca sunt Sorin70 de pe forum ca sa faceti legatura cu rezervarea pe care o facusem deja pe forum si v-am dat si adresa.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

:oops:
Am trimis si primit cateva sute de e-mailuri de atunci, se pare ca am uitat..
sorin70
******
******
Mesaje: 2525
Membru din: 02 Apr 2005, 14:24

Mesaj de sorin70 »

OK
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Cei care doresc sa primeasca revista si inca nu mi-au dat adresele lor, ii rog s-o faca printr-un mesaj privat.
Avatar utilizator
bilutza
*****
*****
Mesaje: 269
Membru din: 14 Feb 2008, 00:02
Localitate: Bacau

Mesaj de bilutza »

Tin sa-i multumesc D-lui "Vasil", pentru ca mi-a facut cadou "Revista Colectionarul Roman" :merci:
Totusi trebuie sa va multumesc personal D-le Vasiliu.:wink:
" Daca nu ar fi datorii in sistemul nostru monetar, nu ar mai fi bani "
http://thezeitgeistmovement.com/
Avatar utilizator
Cacuci
*****
*****
Mesaje: 384
Membru din: 24 Feb 2005, 21:06
Contact:

Mesaj de Cacuci »

Am studiat si eu primul numar din seria II, si as veni cu niste sugestii pe viitior:
- fontul e obositor de mic. Nu ca nu vad scrisul ,dar ochii oboisesc la citit indelungat a unui scris asa de mic. Banuiesc ca aceasta se datoreaza reducerii costurilor prin incadrarea unui volum cat mai mare de informatie intr-un numar de pagini mai restrans
- o verificare mai riguroasa a greselilor de ortografie, gramatica inainte de tipar ar fi de bun augur
- anumite imagini sunt prea mici. As sugera ca pe viitor sa devina mai mari. Aici am sa dau exemple concrete: imaginea de la pag 4 (stiri), Ordinele RSR,RPS de la pag 6-7, Ordinele aviatice pag 13,14; timbrele Popper pag 15; monedele Sadagura pag 18. Cam atat. Observ ca imaginile medalistice in general sunt suficient de mari. Insa cele enumerate mai sus, dupa parerea mea sunt pentru a da idee de cum arata piesa, nu pentru a satisface pofta unui colectionar care se uita la detalii (vorba aceea: pt. a-ti spala ochii cu ea) .
- am observat un chenar alb roata dupa fiecare pagina, ca si cum pagina nu ar avea zoom 100% ci doar 90%. Prin largirea ei la 100% poate ar fi si scrisul mai mare.
- Modul de aranjare in pagina al articolelor a putea fi imbunatatit, adica sa nu mai fie articole care incep la mijlocup paginii, si sa se mareasca fontul titlurilor, sa sara in ochi.
- coperta interioara de la sfarsit ar putea fi folosita ca spatiu util, pana nu va fi necesara pentru bannerele sponsorilor. Nu cred ca mai are rost un al doilea cuprins.

In rest e foarte reusita, si designul copertii e atragator. Haideti sa incercam sa o promovam fiecare , ca sa se epuizeze stocul ,si sa se scoata cheltuiala cu productia .
Avatar utilizator
Alex
moderator
moderator
Mesaje: 842
Membru din: 13 Sep 2006, 18:20

Mesaj de Alex »

Cacuci scrie:- anumite imagini sunt prea mici. As sugera ca pe viitor sa devina mai mari. Aici am sa dau exemple concrete: imaginea de la pag 4 (stiri), Ordinele RSR,RPS de la pag 6-7, Ordinele aviatice pag 13,14; timbrele Popper pag 15; monedele Sadagura pag 18. Cam atat. Observ ca imaginile medalistice in general sunt suficient de mari. Insa cele enumerate mai sus, dupa parerea mea sunt pentru a da idee de cum arata piesa, nu pentru a satisface pofta unui colectionar care se uita la detalii (vorba aceea: pt. a-ti spala ochii cu ea) .
Asta nu este vina redactorilor. Rezolutia necesara pentru tiparire este de cca 300 dpi, asa ca daca imaginile initiale nu au suficienta rezolutie nu pot rezulta decat imagini mici.
danutz
******
******
Mesaje: 590
Membru din: 01 Feb 2008, 21:44
Localitate: ploiesti -bucuresti(duminica la cerere)

Mesaj de danutz »

cand apare nr 2?
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

In 10-14 zile, daca totul merge bine. Materialul e gata.
TDR
***
***
Mesaje: 89
Membru din: 13 Iul 2008, 11:11

Felicitari

Mesaj de TDR »

Parerea mea este ca 10-15 lei este un pret foarte bun.
Traditie Dragoste Respect
andreka
*****
*****
Mesaje: 315
Membru din: 01 Iun 2008, 21:20
Localitate: Negresti-Oas
Contact:

Mesaj de andreka »

max 15 lei
De m-or tine cu secara/Osenia-i a mea tara/De m-or tine cu ovaz/Osenia nu o las !
*
Osania-nu-i ocara.../Inima-i de foc si para,/De-o aprinzi/Nu vrea sa moara !...
*
Cu osanul nu te pune/Cu osanca dute-n lume...
Încuiat