lista cluburi numismatice si magazine Romania

Moderatori: Deus, Comboloi

fireatmyself

Mesaj de fireatmyself »

revin la intrebarea mea dintr-un topic anterior. oare exista in bucuresti anticariate care vand monezi la preturi decente? sau singura speranta este achizitionarea de la colectionari...
danutz
******
******
Mesaje: 590
Membru din: 01 Feb 2008, 21:44
Localitate: ploiesti -bucuresti(duminica la cerere)

Mesaj de danutz »

in anticariate/magazine de antichitati monezile scumoe sunt cele din vitrina(pentru straini)la ei gasesti monezi ieftine doar daca esti in relatii bune cu patronul (de exemplu la ZC la suprafata sunt preturi astronomice, dar in interior se mai negociaza chiar si cu domnul Manole, am luat acum doi ani un 5 lei 1880 superb care initial era socotit la 150 euro mi la dat cu 1.000.000 lei) toata smecheria e sa ii cunosti pe patroni

banuiesc ca sunt si altii care stiu aceasta procedura :twisted:
nu dau nume
fireatmyself

Mesaj de fireatmyself »

in conditiile acestea o sa pun bani de-o parte in doua locuri: in primul pentru monezi si in al doilea pentru iesit la un pahar de declaratii cu patronii :D
Ultima oară modificat 24 Aug 2008, 23:34 de către fireatmyself, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
Cornelius Agrippa
****
****
Mesaje: 196
Membru din: 21 Aug 2008, 22:49
Localitate: Arad county
Contact:

Mesaj de Cornelius Agrippa »

De prin Arad nu stie nimeni nimic? :noidea:
„Evul Mediu nu s-a sfarsit inca“-Umberto Eco
http://num-n-roll.blogspot.com/
http://alte-vederi.blogspot.com/
Avatar utilizator
Cacuci
*****
*****
Mesaje: 384
Membru din: 24 Feb 2005, 21:06
Contact:

Mesaj de Cacuci »

In Oradea, clubul numismatic se tine sambata (orele 9-12) la Cecul Militar (Casa Armatei), str. Mihai Eminescu. Magazine numismatice nu sunt in oras. Eventual ar fi galeria de antichitati Brancusi, str Primariei, intre Primarie si str Duiliu Zamfirescu. Acolo se mai gasesc monede, dar nu o gama variata, ci asa, la intamplare.
cezarika1
**
**
Mesaje: 28
Membru din: 14 Sep 2006, 09:51

Mesaj de cezarika1 »

de iasi stie cineva sa existe un club sau magazin numismatic?
Avatar utilizator
LM
*****
*****
Mesaje: 426
Membru din: 08 Oct 2008, 12:14
Localitate: Undeva in Banat...

Mesaj de LM »

Dar in Timisoara exista magazine numismatice ??? :roll:
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Am cautat pe forum, dar majoritatea informatiilor sunt destul de vechi. Aveti cunsotinta de anticariate sau magazine de antichitati (unde se gasesc si monede sau bancnote romanesti) in Brasov, Fagaras, Sibiu, Curtea de Arges, Hunedoara, Deva sau Alba Iulia?
operator59
****
****
Mesaje: 193
Membru din: 21 Noi 2010, 20:46

Mesaj de operator59 »

cezarika1 scrie:de iasi stie cineva sa existe un club sau magazin numismatic?
(cu ceva intarziere dar de folos) sambata si duminica, intre 9:00 si 11:00 se organizeaza intalniri numismatice la Clubul CFR de la Rapa Galbena (300 m de la gara), la et. 2.

magazine: str. Lapusneanu la nea' Grumazescu (parerea mea e ca preturile sunt scumpe)
sau
sos. Nationala (la parterul unui bloc cu 4 etaje)

in Bucuresti, cluburi? locatie, profil si orar.
Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Mesaj de Pantiru »

Chisinau - Clubul Numismatic: barul din strada Hristo Botev (statia Scoala muzicala), duminica, 9:00-12:00.
Avatar utilizator
Cacuci
*****
*****
Mesaje: 384
Membru din: 24 Feb 2005, 21:06
Contact:

Mesaj de Cacuci »

Cacuci scrie:In Oradea, clubul numismatic se tine sambata (orele 9-12) la Cecul Militar (Casa Armatei), str. Mihai Eminescu. Magazine numismatice nu sunt in oras. Eventual ar fi galeria de antichitati Brancusi, str Primariei, intre Primarie si str Duiliu Zamfirescu. Acolo se mai gasesc monede, dar nu o gama variata, ci asa, la intamplare.
Update: Clubul numismatic din Oradea nu se mai intruneste de aproape un an de zile ,datorita problemelor financiare generate de chiria spatiului. In momentul de fata nu exista club sau magazine numismatice in Oradea. Se incearca tinerea unui targ de antichitati(cu numismatica inclusiv) in prima sambata din fiecare luna, la Era Shopping Park (iesirea spre Arad).
atlantic3009
****
****
Mesaje: 181
Membru din: 12 Mar 2011, 14:16
Localitate: Bucuresti

Mesaj de atlantic3009 »

Stie cineva daca se mai tine vinerea clubul numismatic din Bucuresti de la SNR (Popa Tatu nr. 7)?
cove_adrian
**
**
Mesaje: 34
Membru din: 24 Mai 2010, 14:11
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de cove_adrian »

Pe Soseaua Nationala unde mai exact?

O adresa de internet, adresa de mail aveti?

Va multumesc!

(cu ceva intarziere dar de folos) sambata si duminica, intre 9:00 si 11:00 se organizeaza intalniri numismatice la Clubul CFR de la Rapa Galbena (300 m de la gara), la et. 2.

magazine: str. Lapusneanu la nea' Grumazescu (parerea mea e ca preturile sunt scumpe)
sau
sos. Nationala (la parterul unui bloc cu 4 etaje)

in Bucuresti, cluburi? locatie, profil si orar.[/quote]
operator59
****
****
Mesaje: 193
Membru din: 21 Noi 2010, 20:46

Mesaj de operator59 »

atlantic3009 scrie:Stie cineva daca se mai tine vinerea clubul numismatic din Bucuresti de la SNR (Popa Tatu nr. 7)?
ne ajuta cineva cu aceasta informatie?

alte cluburi numismatice in Bucuresti?

multumesc!
Avatar utilizator
Bofana
*****
*****
Mesaje: 424
Membru din: 05 Mar 2009, 01:00

Mesaj de Bofana »

Da, se tine vinerea in Popa Tatu. de fapt, chiar acum e acolo lume ;)

Reporting live from Popa Tatu as we speak 8)
Unleash the PIG within yourself and you will be more human this WAY!
Scrie răspuns