Atentie la utilizatorul gacomrapid pe Okazii

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

popoviciliza
******
******
Mesaje: 1950
Membru din: 16 Feb 2014, 18:07

Re: Atentie la utilizatorul gacomrapid pe Okazii

Mesaj de popoviciliza »

popacalin1 scrie:Va rog sa va uitati la pozele atasate, gasiti mesajele de avertisment al altor colectionari cu privire la vanzatorul gacomrapid, mesaje in care acesta vinde brevetul Coroana Romaniei Ofiter modificat in Mare Ofiter.Daca va intereseaza ii puteti intreba ce s-a intamplat in continuare.
Cred că vă referiţi la http://www.okazii.ro/colectii/ordine-de ... a163354327

Acolo este o intervenţie în textul dactilografiat.
Mot Vlad
***
***
Mesaje: 75
Membru din: 22 Iun 2014, 20:24
Localitate: Arad

Re: Atentie la utilizatorul gacomrapid pe Okazii

Mesaj de Mot Vlad »

Eu am cumparat mai multe piese de la acest vanzator si sincer am fost foarte multumit!Am obeservat acel brevet,la care se vede clar ca a fost modificat!Si mi se pare ciudata chestia cu reducerile!Adica are piese la care este redus pretul si cu 500 de lei!Nu cred ca ar face cineva o asemenea reducere,decat daca piesa are o problema.Am cumparat doar piese la care nu era pusa acea chestie cu ,,sub pretul de achzitie,, sau ,,reducere ... lei,,!
Avatar utilizator
tripleseven
******
******
Mesaje: 1061
Membru din: 20 Sep 2006, 23:12

Re: Atentie la utilizatorul gacomrapid pe Okazii

Mesaj de tripleseven »

popacalin1 scrie:Eu am sa depun si la Politia Bucuresti o reclamatie iar daca se mai aduna cateva, cred ca va conta in mersul anchetei.Am sa atasez poze cu SR FALS
popacalin1 scrie:Stiam de inlocuitor al SR dar daca vroiam inlocuitor cautam asa ceva.
Pai daca stiati ca este inlocuitor atunci de ce sustineti ca e fals...scris si cu majuscule?! Asta nu va ajuta la ancheta....aveti grija ce declaratii faceti! ;-)
Mot Vlad
***
***
Mesaje: 75
Membru din: 22 Iun 2014, 20:24
Localitate: Arad

Re: Atentie la utilizatorul gacomrapid pe Okazii

Mesaj de Mot Vlad »

tripleseven scrie:
popacalin1 scrie:Eu am sa depun si la Politia Bucuresti o reclamatie iar daca se mai aduna cateva, cred ca va conta in mersul anchetei.Am sa atasez poze cu SR FALS
popacalin1 scrie:Stiam de inlocuitor al SR dar daca vroiam inlocuitor cautam asa ceva.
Pai daca stiati ca este inlocuitor atunci de ce sustineti ca e fals...scris si cu majuscule?! Asta nu va ajuta la ancheta....aveti grija ce declaratii faceti! ;-)
Cred ca spunea ca stia de existenta inlocuitorului de la S.R.!Nu cred ca spunea ca a stiut ca este inlocuitor! :)
popacalin1
**
**
Mesaje: 31
Membru din: 03 Iun 2014, 21:32

Re: Atentie la utilizatorul gacomrapid pe Okazii

Mesaj de popacalin1 »

Stimate utilizator tripleseven, doream sa va raspund la mesajul d-vs de mai sus in care imi aduceati la cunostinta existenta inlocuitorului modern la SR, de aceea am scris ca stiam de existenta acestui inlocuitor nicidecum ca as fi stiut ca decoratia cumparata de mine este acest inlocuitor.Mi-a fost vanduta ca regalista altfel ce sens ar avea toata aceasta postare a mea.
popoviciliza
******
******
Mesaje: 1950
Membru din: 16 Feb 2014, 18:07

Re: Atentie la utilizatorul gacomrapid pe Okazii

Mesaj de popoviciliza »

Cred că toate datele problemei sunt cunoscute acum.
Dacă este posibil, ar fi bine să mai cunoaştem şi un preţ de piaţă pentru varianta iniţială şi pentru înlocuitor (ambele originale, desigur). Poate ne ajută dl. tripleseven sau altcineva care ştie. Asta ar închide cumva discuţia referitoare la cele spuse despre gacomrapid.

Mulţumim!
ronin
*****
*****
Mesaje: 279
Membru din: 07 Feb 2008, 10:17
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: Atentie la utilizatorul gacomrapid pe Okazii

Mesaj de ronin »

Eu am cumparat de mai multe ori de la el. M-am inatalnit personal cu atat cu el cat si cu nevasta lui si nu am avut nici o problema. Stiam ce trebuie sa imi dea si aia mi-a dat.
Pe Okazii are preturi mari la unele piese dar la fata locului le poti negocia. Mi-e mi s-a parut OK si deschis.
Cristian Ciuplea
******
******
Mesaje: 1539
Membru din: 22 Iun 2007, 19:25

Re: Atentie la utilizatorul gacomrapid pe Okazii

Mesaj de Cristian Ciuplea »

popoviciliza scrie:
popacalin1 scrie:Va rog sa va uitati la pozele atasate, gasiti mesajele de avertisment al altor colectionari cu privire la vanzatorul gacomrapid, mesaje in care acesta vinde brevetul Coroana Romaniei Ofiter modificat in Mare Ofiter.Daca va intereseaza ii puteti intreba ce s-a intamplat in continuare.
Cred că vă referiţi la http://www.okazii.ro/colectii/ordine-de ... a163354327

Acolo este o intervenţie în textul dactilografiat.
- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - -

BREVETUL de ofiter transformat in MARE Ofiter nici nu este BREVET !
Curiosity Killed The Cat !
Scrie răspuns