colectie_bani - Ockazii-

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
Timis
******
******
Mesaje: 587
Membru din: 13 Apr 2011, 11:08

colectie_bani - Ockazii-

Mesaj de Timis »

Rog colegii care au mai multe date sa ma lamureasca ,intrucat sant in ceata; :?
1) pe Ockazii este vanzatorul ;
colectie _bani - localitatea ABRUD (jud Alba)-Mot
http://www.okazii.ro/numismatica-bancno ... a131034533
2 )Profilul apare inregistrat in 2011 Localitatea: Bogdanesti, SUCEAVA -Moldova
3) Pe siteul ;
http://www.bancnote-monede.ro/contact/
apare cu aceeasi adresa de ID -Yahoo Messenger-colectie_bani si se pare ca se numeste DORCU (recent a sters numele de pe site)
4 ) Daca a raspuns la emailui de pe site si daca prezinta seriozitate ca si partener de discutie. ?
Intreb inteucat am contactat doi colegi numismati si m-au atentionat sa nu cumpar de pe site ca sant probleme...
cosmin_sm
****
****
Mesaje: 109
Membru din: 15 Aug 2007, 01:00
Localitate: satu mare

Re: colectie_bani - Ockazii-

Mesaj de cosmin_sm »

Eu am cumparat o bancnota unc pe care am primit-o indoita,am postat si aici mesaj si poza cu bancnota.si asta pentru 40-50 ron. nu recomand deloc.
cosmin_sm
****
****
Mesaje: 109
Membru din: 15 Aug 2007, 01:00
Localitate: satu mare

Re: colectie_bani - Ockazii-

Mesaj de cosmin_sm »

cosmin_sm scrie:Eu am cumparat o bancnota unc pe care am primit-o indoita,am postat si aici mesaj si poza cu bancnota.si asta pentru 40-50 ron. nu recomand deloc.

viewtopic.php?f=17&t=137&start=105
Timis
******
******
Mesaje: 587
Membru din: 13 Apr 2011, 11:08

Re: colectie_bani - Ockazii-

Mesaj de Timis »

cosmin_sm scrie:
cosmin_sm scrie:Eu am cumparat o bancnota unc pe care am primit-o indoita,am postat si aici mesaj si poza cu bancnota.si asta pentru 40-50 ron. nu recomand deloc.
a) ati cumparat de pe ockazii sau de pe siteul pe care-l promoveaza ?
b) expedierea v-a fost facuta din ABRUD ? :)
Ma intriga aceste ,,smecherii" si ascunzisuri ..
Daca esti cinstit postezi datele corect.
cosmin_sm
****
****
Mesaje: 109
Membru din: 15 Aug 2007, 01:00
Localitate: satu mare

Re: colectie_bani - Ockazii-

Mesaj de cosmin_sm »

Am cumparat-o de pe okazii.
Nu mai stiu de unde a fost expediata,tranzactia a fost de cateva luni bune,din mai anul trecut.
Atata va pot spune ca i-am scris ca pentru 45 de lei face asa ceva si mi-a raspuns ca bancnota era unc,dar vedeti in link poza cu bancnota.
T.M.T.
*****
*****
Mesaje: 342
Membru din: 01 Apr 2009, 21:01

Re: colectie_bani - Ockazii-

Mesaj de T.M.T. »

La punerea in vanzare a unui produs daca nu se seteaza de la inceput localitatea, okazii are setare implicita localitatea Abrud. Personajul de care faceti vorbire este din Bogdanesti/Suceava. Poate fi gasit la targul de la Suceava care se organizeaza lunar la Mall.
vitharr
**
**
Mesaje: 25
Membru din: 16 Mai 2015, 01:47

Re: colectie_bani - Ockazii-

Mesaj de vitharr »

Si pe mine m-a "intepat" respectivul. A fost singura teapa pe care am luat-o pe Okazii. Am licitat pentru decoratia Atlantic Star si am primit alta piesa, replica moderna intr-o stare jalnica
Scrie răspuns