TARG ANTICHITATI BACAU 19-21 AUGUST

Aici vă puteți anunța colegii colecționari despre unde și când se va ține următorul târg numismatic sau va puteți spune părerea despre ultimul târg numismatic care a avut loc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

VVV
**
**
Mesaje: 49
Membru din: 11 Aug 2009, 18:42
Localitate: Suceava

TARG ANTICHITATI BACAU 19-21 AUGUST

Mesaj de VVV »

TARG ANTICHITATI BACAU 19-21 AUGUST
Fişiere ataşate
targ bacau mic.jpg
targ bacau mic.jpg (198.76 KiB) Vizualizat de 19851 ori
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

E cumva inlocuitorul targului care se organiza la Real acum cateva luni? De ce s-a anuntat atat de tarziu? Parc-am fi CFR, care de pe-o zi pe alta anunta scumpiri cu 20%.
VVV
**
**
Mesaje: 49
Membru din: 11 Aug 2009, 18:42
Localitate: Suceava

Mesaj de VVV »

Targul a fost si anul trecut, origanizat impreuna cu primaria Bacau, numai ca a fost in fata casei de cultura, acum e in Parcul Catedralei. Nu vad rostul comparatiei cu CFR-ul, dar fie, este parerea dumneavoastra. A fost anuntat asa tarziu pentru ca a intarziat primaria Bacau cu aprobarea, fara ea nu eram sigur daca se desfasoara targul. Mai bine acum decat deloc.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Pe partea numismatica s-a anuntat vreun vanzator sau nu stiti? Am citit pe un site ca vor fi prezenti expozanti din Bacau, Suceava si Botosani. E corecta informatia?
VVV
**
**
Mesaje: 49
Membru din: 11 Aug 2009, 18:42
Localitate: Suceava

Mesaj de VVV »

Doar un expozant va avea ceva numismatica si informatia este corecta.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Cineva vorbea de un targ la mall, weekendul viitor. Aveti ceva informatii, puteti confirma?
Avatar utilizator
Dmariog
*****
*****
Mesaje: 287
Membru din: 28 Dec 2008, 03:17
Localitate: LONDON

Mesaj de Dmariog »

Daca mai aveti informatii despre targuri va rog sa ma anuntati ca sa le trec aici: http://www.targulcolectionarilor.ro/ ! Multumesc!
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Domnule Dmariog, la care mall din Bacau are loc targul din acest weekend, stiti cumva? Sau stie cineva?
Avatar utilizator
Dmariog
*****
*****
Mesaje: 287
Membru din: 28 Dec 2008, 03:17
Localitate: LONDON

Mesaj de Dmariog »

Ma straduiesc de luni de zile sa conving pe colegii care participa ca si expozanti la targurile din Bacau sa ma anunte macar cu o saptamana inainte de data de organizare si nici unul dintre ei nu are curaj! Imi pare rau ca nu pot ajuta altfel! :(
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Pana la urma targul a avut loc la Arena Mall. Partea de numismatica a fost putin mai interesanta in comparatie cu targul precedent, din luna august. Din pacate la ora la care am ajuns eu piesele bune erau vandute de mult. Nu inteleg, in cele din urma, care e motivul pentru care nu se doreste publicitate pentru astfel de manifestari. In Bacau exista, spre exemplu, bloguri si site-uri care au mai multi cititori zilnici decat ziarele locale. Un anunt nu costa nimic. Chiar nu doresc organizatorii sa aiba cat mai multi vizitatori si potentiali cumparatori?

In alta ordine de idei, unul dintre vanzatori, un anume domn B., din Braila, daca am inteles bine, mebru vechi al S.N.R., dupa cum se lauda cu legitimatia plina de stampile, insista ca monedele pe care le-a curatat nu si-au pierdut deloc din valoare. Degeaba am inceput eu sa-i explic. Domnul in cauza semana cu unul din "bizonii" din trafic, in privinta atitudinii. Asa ca am trecut mai departe.
vasil
*****
*****
Mesaje: 459
Membru din: 25 Apr 2006, 22:47
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de vasil »

Ati auzit cumva de un targ, in weekendul asta, la Arena Mall?
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

La Arena Mall au loc targuri in al doilea weekend din fiecare luna. Din cate am inteles, tariful pentru o masa este de 100 lei pentru doua zile.
Asadar cred ca e doar un zvon. Sau poate va fi un targ in Parcul Catedralei ori la Real.

Program targuri Arena Mall:
8,9 octombrie
12,13 noiembrie
10,11 decembrie
vasil
*****
*****
Mesaje: 459
Membru din: 25 Apr 2006, 22:47
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de vasil »

Multumesc pentru informatii.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Acum va intreb eu. Cunoasteti programul targurilor din Bacau?
Scrie răspuns