Targ de Antichitati IASI Moldova Mall 12-14 octombrie

Aici vă puteți anunța colegii colecționari despre unde și când se va ține următorul târg numismatic sau va puteți spune părerea despre ultimul târg numismatic care a avut loc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
sigmaringen1
****
****
Mesaje: 104
Membru din: 04 Apr 2006, 23:12
Localitate: iasi
Contact:

Targ de Antichitati IASI Moldova Mall 12-14 octombrie

Mesaj de sigmaringen1 »

Targ de Antichitati si Obiecte de Colectie IASI
Moldova Mall parter ATRIUM
12-14 octombrie 2012
Antichitati - Numismatica - Filatelie - Cartofilie - Alte curiozitati
Contact : Cristian Tudosa 0742634393
Fişiere ataşate
trans2012.10.12-14 - MM Targ de Antichitati Editia IV - v1 web.JPG
trans2012.10.12-14 - MM Targ de Antichitati Editia IV - v1 web.JPG (175.22 KiB) Vizualizat de 3284 ori
Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Mesaj de Pantiru »

Cum a fost targul de la Iasi?
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Destul de slab, la fel ca si precedentul targ organizat la Moldova Mall. Desi am cumparat cateva monede romanesti interesante, din punctul meu de vedere oferta nu mai e de mult timp la nivelul cererii.
Tot in acest weekend s-au organizat si doua targuri in Bacau, unul la muzeul de istorie, iar celalalt la Arena Mall. Bacaul are in jur de 130.000 de locuitori, dar ati retinut, a avut doua targuri in aceeasi zi. Acestea au fost chiar mai slabe fata de cel din Iasi. La Arena Mall n-am vazut monede, bancnote, medalii sau decoratii. Erau doar piese de mobilier, tablouri, vesela si altele asemenea. La muzeu...aceeasi vanzatori antipatici, cu atitudine de "ce mare colectionar sunt eu", "cine-s eu in fata mea" sau "preturile sunt fixe". Din principiu eu nu cumpar de la vanzatorii care nu negociaza.
Ce nu inteleg este de ce organizatorii nu se consulta intrei ei. Daca in zona Moldovei avem 30 de vanzatori care participa la targuri si se-mpart intr-un weekend ca acesta in trei-patru orase...de ce naiba mai organizam targul, doar ca sa-l bifam in calendar? Nu-mi dau seama nici de ce refuza sa-si faca publicitate. Un afis lipit pe usa de la intrare nu inseamna publicitate. Un email personalizat trimis unor proprietari de bloguri, fiecare cu 500-2000 de cititori zilnici (adica de trei-patru ori mai multi decat numarul celor care cumpara ziarele locale pline de anunturi) ar multiplica numarul vizitatorilor. Si asta nu costa nimic. Dar e greu...
Scrie răspuns