BUCURESTI ROM-ANTIQUE DECEMBRIE

Aici vă puteți anunța colegii colecționari despre unde și când se va ține următorul târg numismatic sau va puteți spune părerea despre ultimul târg numismatic care a avut loc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

KARAMIHAI
******
******
Mesaje: 1051
Membru din: 19 Sep 2006, 11:15
Localitate: Bucuresti

Mesaj de KARAMIHAI »

Perfect de acord cu ce a spus Cezar.
Daca intr-un final se va stabili o ora si o zi, poate ma sunati si pe mine, nr. meu de telefon poate fi obtinut de la Aldor sau de la Gabi (eu pana luni nu o sa mai intru pe net).Daca nu, ramane pe altadata.
Mihai
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

Se pare ca nu am reusit sa organizam o intalnire.
Imi amintesc ca l-am vazut pe D-nul Ontanu la targ. Probabil ca a prins gustul de cand organizeaza si dumnealui.
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

Ar fi utila o lista cu targurile din tara din 2007 ca asta: http://transylvanian-numismatics.com/ph ... .php?t=190
care din pacete e inchis.
vasil
*****
*****
Mesaje: 459
Membru din: 25 Apr 2006, 22:47
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de vasil »

Am observat ca de obicei targurile filatelice si cele numismatice coincid.
Daca urmarim pagina:

http://www.federatia-filatelica.ro/pagini/activit.htm

este posibil sa o updateze la inceputul anului viitor.
KARAMIHAI
******
******
Mesaje: 1051
Membru din: 19 Sep 2006, 11:15
Localitate: Bucuresti

Mesaj de KARAMIHAI »

E greu de alcatuit o lista completa pentru ca multe din targuri sint mediatizate intr-un mediu restrans s-au sunt organizat din scurt (ca de exemplu cele tinute la Palatul Sutu in ultima vreme) .Totusi, daca adunam informatiile pe care le afla fiecare dintre noi, putem sa facem ceva in privinta asta. :)
Mihai
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

vasil scrie:Am observat ca de obicei targurile filatelice si cele numismatice coincid.
Daca urmarim pagina:

http://www.federatia-filatelica.ro/pagini/activit.htm

este posibil sa o updateze la inceputul anului viitor.
Posibil, doar ca in Bucuresti de Sutu afli cu maxim o saptamana inainte, iar filatelistii se intalnesc oricum in fiecare duminica.
babanezu
*****
*****
Mesaje: 343
Membru din: 11 Oct 2007, 16:50
Localitate: Bucuresti - Ploiesti -Brasov
Contact:

Mesaj de babanezu »

Targul Anticarilor Rom-Antique - la World Trade Plaza, 4 - 5 decembrie 2010

Pe 4 si 5 decembrie 2010, la World Trade Plaza Bucuresti, va avea loc cea de a-39 a editie a Targului Anticarilor Rom-Antique.

Sub aceeasi cupola vor putea fi vizitate peste 50 de galerii renumite de arta si colectionari particulari din Romania, SUA, Anglia, Belgia, Austria si Irlanda.

"Respectand traditia vom incerca cu ajutorul expozantilor sa aducem si la aceasta editie obiecte inedite, altele decat la editiile precedente, pentru a delecta iubitorii de arta: mobilier mare si mic, ceasuri, tablouri, obiecte traditionale vechi, carte, numismatica, monezi, lustre din Italia, obiecte mici de colectie si masini de epoca", spun organizatorii.

Targul poate fi vizitat atat sambata cat si duminica intre orele 10.00 - 18.00.
Scrie răspuns