Targ Bacau 23-25 iulie, in centrul orasului!

Aici vă puteți anunța colegii colecționari despre unde și când se va ține următorul târg numismatic sau va puteți spune părerea despre ultimul târg numismatic care a avut loc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
VVV
**
**
Mesaje: 49
Membru din: 11 Aug 2009, 18:42
Localitate: Suceava

Targ Bacau 23-25 iulie, in centrul orasului!

Mesaj de VVV »

Targ anticitati Bacau, 23-25 iulie, se va desfasura in fata casei de cultura, se vor pune la dispozitie 20 de corturi cu mese Pentru relatii la 0740971133
creanga
****
****
Mesaje: 180
Membru din: 30 Mar 2010, 16:09
Contact:

Mesaj de creanga »

Care este pretul pentru un cort?iar mese presupun ca ne dati de acolo?lasati raspuns pe privat
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Ceva impresii?
creanga
****
****
Mesaje: 180
Membru din: 30 Mar 2010, 16:09
Contact:

Mesaj de creanga »

Un targ foarte slab.
vasil
*****
*****
Mesaje: 459
Membru din: 25 Apr 2006, 22:47
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de vasil »

6-7 vanzatori, vreme superba (cu exceptia zilei de duminica cand a plouat), vizitatori din plin, mai putini cumparatori. Am gasit cateva piese interesante: o Sadagura si cateva romane, in plus palavrageala la greu cu colegii colectionari.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

http://www.ghidulbacaului.ro/2010/07/ta ... -in-bacau/

Participantii pot face rezervari gratuite la numarul de telefon 0762.400.326 (mesele si corturile sunt inchiriate gratuit).

Mie si altor cateva persoane ni s-a spus ca se poate inchirira doar un cort, tariful fiind de 300 de ron pentru cele trei zile. Asadar, care-i mincinosul?


In alta ordine de idei, am auzit zvonuri despre un targ la sfarsitul saptamanii viitoare. Stiti daca se organizeaza ceva si care sunt tarifele pentru vanzatori? Merita deplasarea din alt judet? Iar alte targuri in Piatra Neamt sau Iasi se organizeaza vara sau toamna aceasta?
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Nu stie nimeni?
vasil
*****
*****
Mesaje: 459
Membru din: 25 Apr 2006, 22:47
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de vasil »

Este targ la Bacau in weekendul asta (21-22 aug.) la Arena mall. Alte informatii nu detin. Nu stiu daca se merita (cred ca mai mult nu decat da). De Piatra Neamt nu am auzit nimic pentru anul asta. Despre Iasi poate stie ceva colegul Yu Li.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

vasil scrie:Este targ la Bacau in weekendul asta (21-22 aug.) la Arena mall. Alte informatii nu detin. Nu stiu daca se merita (cred ca mai mult nu decat da). De Piatra Neamt nu am auzit nimic pentru anul asta. Despre Iasi poate stie ceva colegul Yu Li.

Pana la urma a fost la Promenada Mall (Real). Cred ca v-am vazut si pe dvs. Targul a fost foarte slab, nici daca aveai portofelul plin nu aveai ce sa cumperi. Stiti cumva cand se organizeaza acel targ din toamna? Am fost anul trecut si, din cate mi-am dat seama, e cel mai bun targ din Moldova.
vasil
*****
*****
Mesaje: 459
Membru din: 25 Apr 2006, 22:47
Localitate: Bacau
Contact:

Mesaj de vasil »

Aveti dreptate, Promenada mall, le-am incurcat. Totusi pentru mine a fost bun: 3 denari in stare buna si o histriana, lasand la o parte un scaun rupt si un cucui de toata frumusetea. Se pare ca scaunele de plastic de la mall au iesit din garantie. Un targ de neuitati, intr-adevar....

Cand o sa am stiri despre targul din octombrie am sa le postez pe forum.
VVV
**
**
Mesaje: 49
Membru din: 11 Aug 2009, 18:42
Localitate: Suceava

Mesaj de VVV »

[quote="ferdinand"]http://www.ghidulbacaului.ro/2010/07/ta ... -in-bacau/

[i]Participantii pot face rezervari gratuite la numarul de telefon 0762.400.326 (mesele si corturile sunt inchiriate gratuit). [/i]

Mie si altor cateva persoane ni s-a spus ca se poate inchirira doar un cort, tariful fiind de 300 de ron pentru cele trei zile. Asadar, care-i mincinosul?


In alta ordine de idei, am auzit zvonuri despre un targ la sfarsitul saptamanii viitoare. Stiti daca se organizeaza ceva si care sunt tarifele pentru vanzatori? Merita deplasarea din alt judet? Iar alte targuri in Piatra Neamt sau Iasi se organizeaza vara sau toamna aceasta?[/quote]

Buna ziua. Nu inteleg de unde si de ce este targul gratuit si al cui este numarul de telefon, asa cum scrie mai sus. Sunt organizatorul targului respectiv si taxa a fost de 300 ron.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Inseamna ca aveti o problema cu acel partener media al dvs. Stiu ca a fost trecut pe cateva dintre afisele de promovare a targului, alaturi de altii.
Scrie răspuns