craiova?

Aici vă puteți anunța colegii colecționari despre unde și când se va ține următorul târg numismatic sau va puteți spune părerea despre ultimul târg numismatic care a avut loc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

craiova?

Mesaj de badin19 »

are cineva idee dacă se organizează la Craiova târg?
Divide et impera
Avatar utilizator
Dmariog
*****
*****
Mesaje: 287
Membru din: 28 Dec 2008, 03:17
Localitate: LONDON

Mesaj de Dmariog »

A mai pus si noi aceasta intrebare, dar nu ni-a dat nimeni nici un raspuns! Daca aveti vreun raspuns ne dati si noua de veste.
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

ok, o să dau un răspuns imediat ce îl voi avea, oricum eu mă duc sâmbătă la craiova și sper să găsesc ceva
Divide et impera
Avatar utilizator
sebii
*****
*****
Mesaje: 316
Membru din: 08 Mai 2005, 01:12
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de sebii »

badin19 scrie:ok, o să dau un răspuns imediat ce îl voi avea, oricum eu mă duc sâmbătă la craiova și sper să găsesc ceva
la brasov nu ajungeti?
Avatar utilizator
newbasic
*****
*****
Mesaje: 259
Membru din: 26 Oct 2006, 12:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: craiova?

Mesaj de newbasic »

badin19 scrie:are cineva idee dacă se organizează la Craiova târg?
Acum 7-8 ani , cand stateam in Craiova se strangeau 5-6 colectionari sambata/duminica pe strada Lipsacani in zona parcarii , vis-a-vis de Universitate.
Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile. (Art.30 CR)
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

sebii scrie:
badin19 scrie:ok, o să dau un răspuns imediat ce îl voi avea, oricum eu mă duc sâmbătă la craiova și sper să găsesc ceva
la brasov nu ajungeti?
:) nu am cum, e prea departe... craiova e la o ora de mine 100 km, pot să fug repede in weekend,,,,
Divide et impera
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Re: craiova?

Mesaj de badin19 »

newbasic scrie:
badin19 scrie:are cineva idee dacă se organizează la Craiova târg?
Acum 7-8 ani , cand stateam in Craiova se strangeau 5-6 colectionari sambata/duminica pe strada Lipsacani in zona parcarii , vis-a-vis de Universitate.

super! multumesc mult!
Divide et impera
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

@badin19
Revin din nou cu aceeasi rugaminte.. aveti aici 2 mesaje scrise unul dupa celalalt in mai putin de un minut.. editati-l va rog pe primul si adaugati acolo.. cred ca este a treia oara cand va atrag atentia despre aceeasi problema.
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

cum dau quote pt. ambele? eu am raspuns fiecaruia
Divide et impera
Avatar utilizator
Tanatos2912
*****
*****
Mesaje: 297
Membru din: 16 Mar 2007, 19:47
Localitate: CRAIOVA

Mesaj de Tanatos2912 »

La Craiova se intrunesc numismatii in fiecare a doua duminica din fiecare luna la clubul Antik de pe strada Constantin Brancusi. In general oferta e slaba, dar asta depinde de ce colectioneaza fiecare. In general se strang in jur de 10 persoane.
Mai e cercul de filatelie care e saptamanal (din cate stiu, nu am fost decat o data) duminica si se tine in biblioteca Teatrului National Marin Sorescu, se percepe o taxa de intrare, dar nu stiu cat.
Targuri numismatice nu se organizeaza din pacate decat sporadic si atunci nu sunt promovate (eu am ratat doua si sunt din oras! ). Ca locatie ar fi o sala unde NU SE PERCEP TAXE (si unde s-au mai tinut targuri cu maxim 15 participanti, sic!), dar din pacate cei de la SNR Craiova nu isi dau prea mult interesul pentru organizarea de targuri.
Daca aflu ceva va anunt pe forum cu placere. Sper ca v-am dat informatii de folos. Daca mai aveti intrebari va stau la dispozitie.
DEUS FORTITUDO MEI
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

vă mulțumesc mult! și sunt bucuros că este cineva din craiova care să ne țină la curent cu noutățile din bănie! :)
Divide et impera
Scrie răspuns