A fost si targ in Bistrita ... :(

Aici vă puteți anunța colegii colecționari despre unde și când se va ține următorul târg numismatic sau va puteți spune părerea despre ultimul târg numismatic care a avut loc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Yu_L.Yan
******
******
Mesaje: 1509
Membru din: 10 Noi 2005, 18:58
Localitate: Yassi
Contact:

A fost si targ in Bistrita ... :(

Mesaj de Yu_L.Yan »

In acest sfarsit de saptamana, cu teama in suflet ca exista posibilitatea sa strabatem peste 300 km oarecum degeaba, ne-am aventurat, 4 persoane, intr-o calatorie pana in orasul Bistrita. La momentul plecarii, datele despre organizarea targului erau oarecum incerte. Existau persoane care spuneau ca se organizeaza (impreuna cu serbarile prilejuite de "zilele Bistritei") dar si persoane care spuneau ca nu va avea loc targul.
Ajunsi la destinatie, respectiv "Casa de cultura" aveam sa aflam ca nu se stia nimic despre targ in acea locatie. Dupa cateva telefoane, reusim sa aflam ca targul are totusi loc, dar la "Casa armatei", de altfel la cativa pasi de Casa de cultura.
Imagine
ImagineImagine
ImagineImagine
ImagineImagine


Poate pozele nu sunt destul de graitoare la ceea ce a fost acolo, dar lipsa publicitatii a facut ca acolo sa nu se afle mai mult de 20 de persoane.
Partea buna a lucrurilor este ca totusi a avut loc. Speram ca editia viitoare sa fie mai animata.
Imagine
http://coinsandliterature.blogspot.com/
Imagine

"Stiu marii paznici unde ne aflam?
Abia iesiti din scutecele humii,
Ne-am catarat pe-acoperisul lumii
Si pe taisul evului umblam."
sigmaringen1
****
****
Mesaje: 104
Membru din: 04 Apr 2006, 23:12
Localitate: iasi
Contact:

...

Mesaj de sigmaringen1 »

20 de persoane Iulian? Atunci Iasul a fost fruntea, am recunoscut in poze cativa concitadini :) . Imi pare rau ca nu am stiut, mai ingramadeam cativa si in masina mea si mergeam. :D . Ai gasit ceva pentru tine?
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Daca cineva care stia de targ, ar fi anuntat si pe forum, atunci poate erau mai multi participanti.. eu de ex. acum aud prima data de el :roll:
Avatar utilizator
Yu_L.Yan
******
******
Mesaje: 1509
Membru din: 10 Noi 2005, 18:58
Localitate: Yassi
Contact:

Mesaj de Yu_L.Yan »

Aldor scrie:Daca cineva care stia de targ, ar fi anuntat si pe forum, atunci poate erau mai multi participanti.. eu de ex. acum aud prima data de el :roll:
Eu am aflat de targ in urma cu jumatate de saptamana. Dar asa cum am spus mai sus, datele erau incerte.
@sigmaringen1 - pt mine am reusit sa gasesc 3 lucruri, cate unul din fiecare parte a colectiior - 1 moneda romania (20 lei 1943 - xf); 1 moneda cu scriitor (Israel - 10 Shequalim - T. Herzl); 1 FDC pionieri. Daca ar mai fi fost un fals romania, asi fi acoperit cele 4 zone de interes :D
Imagine
http://coinsandliterature.blogspot.com/
Imagine

"Stiu marii paznici unde ne aflam?
Abia iesiti din scutecele humii,
Ne-am catarat pe-acoperisul lumii
Si pe taisul evului umblam."
TDR
***
***
Mesaje: 89
Membru din: 13 Iul 2008, 11:11

salut

Mesaj de TDR »

Sunt nou pe forum si imi va fi mai greu sa participa ctiv pana ma obijnuiesc sunt ins chimb mai obijnuit cu Yahoo Grops am creat un grup Numismatic pe yahoogrups cei interesatzi sunt rugati sa ma contacteze pe Patriotultdr@yahoo.com va voi trimite invitatie in acest mod vestile vor circula mai repede parerea mea
Numai bine
sigmaringen1
****
****
Mesaje: 104
Membru din: 04 Apr 2006, 23:12
Localitate: iasi
Contact:

..

Mesaj de sigmaringen1 »

E bun Iulian ca tot ai gasit ceva, apropo de scriitori cate monede ai reusit sa aduni_? In Iasi pe 24 . 07. este targ pe Lapusneanu, ne vedem acolo, sa iti dau si eu poza cu pionierii aia din "53, sa nu treaca iar un an :lol: . o zi faina
Scrie răspuns