Targ la Iasi

Aici vă puteți anunța colegii colecționari despre unde și când se va ține următorul târg numismatic sau va puteți spune părerea despre ultimul târg numismatic care a avut loc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Mesaj de Pantiru »

In noiembrie e targ la Mall la Iasi? Am inteles ca se va tine lunar, asa e?
Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Mesaj de Pantiru »

E targ la Iasi pe 22-24 ?
Avatar utilizator
BAIDA DORU
******
******
Mesaje: 507
Membru din: 05 Dec 2006, 02:26
Localitate: Fălticeni
Contact:

Mesaj de BAIDA DORU »

Da, speram sa tina vremea cu noi.
Cunoscandu-ti istoria iti cunosti viata.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Am vazut un afis care spune ca in acest weekend va fi targ in Iasi, de vineri pana duminica. Stie cineva ceva sigur? Tarifele pentru vanzatori? De ce nu se anunta din timp aceste targuri? De ce nu li se face mai multa publicitate?

Reamintesc faptul ca saptamana viitoare va fi targ in Bacau. Locurile pentru vanzatori aproape s-au ocupat.
cove_adrian
**
**
Mesaje: 34
Membru din: 24 Mai 2010, 14:11
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de cove_adrian »

oare vor fi si exponanti filatelisti?
Avatar utilizator
Yu_L.Yan
******
******
Mesaje: 1509
Membru din: 10 Noi 2005, 18:58
Localitate: Yassi
Contact:

Mesaj de Yu_L.Yan »

ferdinand scrie:Am vazut un afis care spune ca in acest weekend va fi targ in Iasi, de vineri pana duminica. Stie cineva ceva sigur? Tarifele pentru vanzatori? De ce nu se anunta din timp aceste targuri? De ce nu li se face mai multa publicitate?
.
Targul la Iasi va fi incepand cu data de 08 si va tine ... cred ca pana dupa data de 14 Octombrie (cand sunt sarabatorile orasului Iasi).
Am vazut astazi din fuga afisul, dar din pacate nu am memorat datele de pe el.
Imagine
http://coinsandliterature.blogspot.com/
Imagine

"Stiu marii paznici unde ne aflam?
Abia iesiti din scutecele humii,
Ne-am catarat pe-acoperisul lumii
Si pe taisul evului umblam."
Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Mesaj de Pantiru »

Targul e in str. Lapusneanu ?
sigmaringen1
****
****
Mesaje: 104
Membru din: 04 Apr 2006, 23:12
Localitate: iasi
Contact:

Mesaj de sigmaringen1 »

targul incepe oficial de pe 8 si tine pana pe 18, dar de maine deja sunt cativa expozanti. Locul desfasurarii : str Lapusneanu
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Inteleg pana la urma ca exista un fel de competitie intre colectionarii, vanzatorii, membrii SNR si organizatorii de targuri din Iasi, fiecare cu fiecare. Altfel nu-mi explic de ce se face atat de putina publicitate.
Fişiere ataşate
DSC05250.JPG
DSC05250.JPG (66.77 KiB) Vizualizat de 18568 ori
Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Mesaj de Pantiru »

E targ la Iasi in aprilie?
Multumesc.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

S-or fi saturat organizatorii de targuri din Iasi de atat de multe critici sau asteapta finalizarea lucrarilor de la Palas pentru a tine acolo urmatoarea adunare? Nu stie nimeni daca se pregateste ceva, macar din toamna?
Avatar utilizator
croissantro
****
****
Mesaje: 171
Membru din: 11 Mar 2011, 23:37
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de croissantro »

Ce ataa targ la Iasi. A fost o tentativa de targ acum 3 saptamani, pe lapusneanu, organizator cred ca domnul Grumazescu, 2 corturi si 5 masunte. Nu stiu de ce, poate o fi cerut mult pe loc, nu stiu, dar nu cred ca ar trebui sa organizeze cineva care vrea sa fie in centrul atentiei dar rezultat zero. E pacat, fosta capitala, geme de cultura orasul asta si ne multumim numai cu o panarama de talciok unde se gasesc doar burghie, telefoane furate, monede de 25 de bani de aluminiu si haine rupte.

Chiar am o ideeeeeeee, am sa merg la primar sa ii propun ceva. Prin traditie veche, parcul national, intre treatrul national si catedrala Mitropolitana gazduieste saptamanal pe alea principala expozitie cu vanzare cu lucrari ale pictorilor ieseni. Sa faca primaria un efort sa confectioneze niste masute ce sa se asorteze cu parcul si istoria si sa le puna duminica acolo si contra unei sume micute sa isi poata vinde anticarii obiectele.
In baza lui Grumazescu sau a nustiucand finalizatului Palas, trebuie sa ne rugam de chinezii de pe santier sa termine treaba mai repede.
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Acum doi ani s-au desfasurat in paralele doua targuri, unul organizat de Grumazescu, iar celalalt de un alt anticar. Va dati seama ce competitie exista intre colectionarii ieseni. Altfel nu-mi explic de ce nu exista mai multa unitate.
eduard7
**
**
Mesaje: 20
Membru din: 08 Noi 2010, 20:27

Mesaj de eduard7 »

ce sa stai cu marfa ,daca cere pe zi 20lei taxa doar are autorizatie pina in octombrie dar ce sa faci daca e foame de bani :lol:,iti mai vine sa stai cu marfa la grumazescu asa ca te duci si dai 3 lei si stai in amaratul ala de talcioc,orcum unitate la iasi nu este si nu o sa fie :twisted: raca mare .
Pantiru
******
******
Mesaje: 515
Membru din: 05 Apr 2007, 20:11

Mesaj de Pantiru »

Stie cineva, e targ la Iasi de Zilele orasului?
Scrie răspuns