VAND lot BACNOTE 2000 LEI Eclipsa necirculate

Doriți să vindeți o piesă? Adăugați aici un anunț!

Moderatori: Deus, Comboloi

costi_gold
**
**
Mesaje: 13
Membru din: 02 Mar 2009, 17:51

Mesaj de costi_gold »

amonra scrie:Pai or fi niste bancnote mai speciale bacnotele domnului costi_gold.
Io cred ca este chiar din seria de protocol, din cele aurite.
Pentru colectionarii de moderne e o mare afacere zic io. :twisted:
io merg in italia in fiecare an si stiu despre ce vorbesc ,anu asta o sa ma duc dupa august asa ca mai e ceva timp
si ca ale mele sunt serie consecutiva este important in alcatuirea pretului ,deoarece nu e asa usor de gasit sa le cumperi in serie consecutiva
io astept oferte in contunuare ,ganditiva ca io cer pe o bacnota cat dati pe 2 pachete de guma,sau 2 paini ca o estimare
cristoph

Mesaj de cristoph »

costi_gold scrie: si ca ale mele sunt serie consecutiva este important in alcatuirea pretului ,deoarece nu e asa usor de gasit sa le cumperi in serie consecutiva
Daca nu stiati, aceste bancnote se gasesc in serie consecutiva peste tot la vanzare, nu numai in lotul dumneavoastra. Toti care au luat de la banca in acea perioada bancnote de 2000 lei au primit serii consecutive, nu stateau doamnele de la banca sa imparta loturi de bancnote ca sa nu fie serii consecutive.
costi_gold scrie:io astept oferte in contunuare ,ganditiva ca io cer pe o bacnota cat dati pe 2 pachete de guma,sau 2 paini ca o estimare
Dumneavoastra cereti de 4-5 ori pretul la care se pot gasi pe okazii la alte persoane de vanzare :wink:

Eu cred ca dumneavoastra tot nu v-ati prins ca este un forum numismatic si toti de aici stiu despre ce este vorba.
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

Doamne! de mult nu am mai ras cu atata pofta!!! dragi colegi lasa-ti omu in pace ca e bine documentat in domeniu... nu vedeti ca bate europa in lung si in lat in august in Italia dupa aia cine stie? poate in "Francia" :)
Divide et impera
costi_gold
**
**
Mesaje: 13
Membru din: 02 Mar 2009, 17:51

Mesaj de costi_gold »

OK PRET NOU 3.60 BACNOTA ,PENTRU TOT LOTU,STIU CA TOATA LUMEA SE PRICEPE AICI ,DEOARECE ESTE UN FORUM NUMISMATIC
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Va rog sa nu mai scrieti cu caps. Regulamentul presupun ca nu l-ati citit.
Avatar utilizator
amonra
******
******
Mesaje: 673
Membru din: 09 Ian 2007, 13:11
Localitate: Bucuresti

Mesaj de amonra »

Da de ce mergeti in Italia de abia in august ? Io zic sa mergeti acusi, cat mai are ceva bani italienii la tescherea, ca in august..

PS: Lasand gluma la o parte, fiecare bancnota poate avea pretul ei, dapai 100 ! Ati incercat la "cunoscatori adevarati" ?
Pecunia non olet.
Avatar utilizator
newbasic
*****
*****
Mesaje: 259
Membru din: 26 Oct 2006, 12:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de newbasic »

Pentru a va convinge ca la BNR se pot cumpara bannote 2000 lei 1999 eclipsa, va atasez o parte a listei BNR cu monede, medalii si efecte numismatice.
Fişiere ataşate
2000 lei.JPG
2000 lei.JPG (37.11 KiB) Vizualizat de 12666 ori
Libertatea de exprimare a gândurilor, a opiniilor sau a credinţelor şi libertatea creaţiilor de orice fel, prin viu grai, prin scris, prin imagini, prin sunete sau prin alte mijloace de comunicare în public, sunt inviolabile. (Art.30 CR)
costi_gold
**
**
Mesaje: 13
Membru din: 02 Mar 2009, 17:51

Mesaj de costi_gold »

Mersi de informatie newbasic
io ma bazez ca sunt in serie consecutiva si nu gasesti peste tot asa ceva
si apropo de italia imi iau minim 2.2 euro pe bacnota acolo,dar doar in august pot sa merg
si ca dovada linku jos cu cat se vinde in sua

http://www.allnumis.ro/bancnota_2000-le ... 12,60.html
Ultima oară modificat 04 Mar 2009, 12:00 de către costi_gold, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
amonra
******
******
Mesaje: 673
Membru din: 09 Ian 2007, 13:11
Localitate: Bucuresti

Mesaj de amonra »

Sa nu expire interdictia mai devreme, ca pierzi bani siguri !
Pecunia non olet.
Avatar utilizator
andretty
****
****
Mesaje: 196
Membru din: 23 Feb 2008, 17:11
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de andretty »

amonra scrie:Sa nu expire interdictia mai devreme, ca pierzi bani siguri !
:lol: :lol: :lol:
@ costi_gold Tot pe acelas site http://www.allnumis.ro/bancnota_2000-le ... 12,60.html daca va uitati sus scrie Avem un concurs!!! Un membru ne-a donat 50 de bancnote UNC de 2000 Lei 1999 (#P111b, bancnota cu eclipsa din august 1999) impreuna cu plicurile originale de la BNR Acum va dati seama cat de rare sunt aceste bancnote! Eu personal am facut cateva cadou prietenilor.
Sa ne anuntati si cand aveti un lot de monede cu eclipsa. :)
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

costi_gold scrie: io ma bazez ca sunt in serie consecutiva si nu gasesti peste tot asa ceva
domnule aveti o problema cu seriile consecutive? nu intelegeti ca azi daca ma duc la banca si cumpar 1000 de bucati toate au seriile consecutive?? sau daca iau 2 tot la fel sunt ... CONSECUTIVE! iar okazii e plin de asa ceva, fi-ti realist ca doar nu aveti 5000 lei CAR cu serii consecutive... ce Dumnezeu?
Divide et impera
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Topic inchis.
@costi, daca se va gasi cineva dispus sa arunce banii aiurea si sa cumpere bancnotele respectve, va poate face oferte pe privat.
Încuiat