5000 lei Comandamentul Armatei Rosii

Bancnote România, bancnote străine.

Moderatori: Deus, NumisKID

Scrie răspuns
GLV
*****
*****
Mesaje: 244
Membru din: 13 Mar 2006, 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de GLV »

Banii vor ajunge acolo unde trebuie.
Ultima oară modificat 19 Dec 2006, 23:36 de către GLV, modificat 1 dată în total.
KARAMIHAI
******
******
Mesaje: 1051
Membru din: 19 Sep 2006, 11:15
Localitate: Bucuresti

Mesaj de KARAMIHAI »

muresanhd scrie:
Mihai Caracotea scrie:Cine este "Juno_moneta" (are vreo legatura cu ANR ?) si chiar isi inchipuie ca o sa-si ia banii ceruti?
Intrebati pe vlahul, Yu Li, maryyy cine este persoana. Au facut tranzactii OK cu Juno_moneta.
Iertati-mi ignoranta atat asupra id-ului (nu cumpar de pe okazii) cat si asupra valorii bancnotei (nu se inscrie in tiparul colectiei mele) :) .
Mihai
KARAMIHAI
******
******
Mesaje: 1051
Membru din: 19 Sep 2006, 11:15
Localitate: Bucuresti

Mesaj de KARAMIHAI »

GLV scrie:Banii vor ajunge acolo unde trebuie.Garantez.Juno_moneta este ID-ul surorii mele care ma ajuta sa scap de ce am putut sa adun la gramada in ani de zile.Pe parcurs mi-am dat seama ca cine fuge dupa mai multi iepuri nu prinde nici unul ,asa ca m-am oprit la monedele evului mediu in Tara Romaneasca si Moldova.Poate si Transilvania.Chiar daca la momentul de fata nu sunt decat in faza de asimilare a cunostintelor,ideea cu A.N.R.-ul
mi-a placut mult si de aceea ajut si eu cum pot.Cat despre bancnota in cauza nu este alta decat una din cele doua care au aparut acu ceva timp si despre care s-a discutat chiar in acest topic.Nu e vorba de mai multe aparute pe piata .Doua mari si late.Stari cum nu s-au mai vazut.O singura persoana mi-a zis ca undeva ar fi colectia completa in stare necirculata.In rest starea acestor bancnote care se mai cunosc lasa mult de dorit.
Respect :D .
Mihai
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

muresanhd scrie:
Mihai Caracotea scrie:Cine este "Juno_moneta" (are vreo legatura cu ANR ?) si chiar isi inchipuie ca o sa-si ia banii ceruti?
Intrebati pe vlahul, Yu Li, maryyy cine este persoana. Au facut tranzactii OK cu Juno_moneta.
Am facut o tranzactie ok cu fratele ( cel putin asa sustine ) Junei_moneta. Totul a decurs in conditii normale.
Iata:
GLV scrie:Banii vor ajunge acolo unde trebuie.Garantez.Juno_moneta este ID-ul surorii mele care ma ajuta sa scap de ce am putut sa adun la gramada in ani de zile.Pe parcurs mi-am dat seama ca cine fuge dupa mai multi iepuri nu prinde nici unul ,asa ca m-am oprit la monedele evului mediu in Tara Romaneasca si Moldova.Poate si Transilvania.Chiar daca la momentul de fata nu sunt decat in faza de asimilare a cunostintelor,ideea cu A.N.R.-ul
mi-a placut mult si de aceea ajut si eu cum pot.Cat despre bancnota in cauza nu este alta decat una din cele doua care au aparut acu ceva timp si despre care s-a discutat chiar in acest topic.Nu e vorba de mai multe aparute pe piata .Doua mari si late.Stari cum nu s-au mai vazut.O singura persoana mi-a zis ca undeva ar fi colectia completa in stare necirculata.In rest starea acestor bancnote care se mai cunosc lasa mult de dorit.
Iar cine e si mai curios:
http://transylvanian-numismatics.com/ph ... c&start=30
KARAMIHAI
******
******
Mesaje: 1051
Membru din: 19 Sep 2006, 11:15
Localitate: Bucuresti

Mesaj de KARAMIHAI »

Ma uitasem si eu pe lista cu membrii ANR :D .
Mihai
GLV
*****
*****
Mesaje: 244
Membru din: 13 Mar 2006, 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de GLV »

vlahul scrie: Am facut o tranzactie ok cu fratele ( cel putin asa sustine ) Junei_moneta.
Multumesc pentru remarca ,,cel putin asa sustine'' . :(
GLV
*****
*****
Mesaje: 244
Membru din: 13 Mar 2006, 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de GLV »

Mihai Caracotea scrie: Respect :D .
La fel multumesc si pentru increderea acordata.
KARAMIHAI
******
******
Mesaje: 1051
Membru din: 19 Sep 2006, 11:15
Localitate: Bucuresti

Mesaj de KARAMIHAI »

GLV scrie:
vlahul scrie: Am facut o tranzactie ok cu fratele ( cel putin asa sustine ) Junei_moneta.
Multumesc pentru remarca ,,cel putin asa sustine'' . :(
Deci sa stiti ca va astept sa veniti cu certificatele de nastere si cu sora dumneavoastra de mana :D .
Mihai
GLV
*****
*****
Mesaje: 244
Membru din: 13 Mar 2006, 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de GLV »

:wink:
Avatar utilizator
Yu_L.Yan
******
******
Mesaje: 1509
Membru din: 10 Noi 2005, 18:58
Localitate: Yassi
Contact:

Mesaj de Yu_L.Yan »

muresanhd scrie:
Mihai Caracotea scrie:Cine este "Juno_moneta" (are vreo legatura cu ANR ?) si chiar isi inchipuie ca o sa-si ia banii ceruti?
Intrebati pe vlahul, Yu Li, maryyy cine este persoana. Au facut tranzactii OK cu Juno_moneta.
vlahul scrie:Am facut o tranzactie ok cu fratele Junei_moneta. Totul a decurs in conditii normale.
Cat despre mine (Yu Li de pe Okazii) - respect deosebit. Sper sa am ocazia sa ne intersectam.
GLV
*****
*****
Mesaje: 244
Membru din: 13 Mar 2006, 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de GLV »

Yu_L.Yan scrie:
Cat despre mine (Yu Li de pe Okazii) - respect deosebit. Sper sa am ocazia sa ne intersectam.
Cu siguranta ne vom intersecta . :wink:
consult
*****
*****
Mesaje: 204
Membru din: 26 Aug 2005, 18:47
Localitate: Bucuresti

Mesaj de consult »

As vrea sa-l felicit pe dl. GLV pentru piesele frumoase pe care le are (sau pe care le-a avut).
Pe de cealalta parte trebuie sa-mi manifest nedumerirea cu privire la faptul ca vanzarea unei colectii trebuie sa se lase cu deconspirari mai ceva decat cea a Monei Musca. Au fost atatea persoane "suspectate" ca se ascund in spatele misteriosului vanzator. Au fost comentarii pe forumurile licitatiilor gen "las' ca te stiu eu cine esti"...
Personal nu vad sensul multor astfel de discutii. Pentru mine este interesant de vazut la ce preturi se vor vinde multe din piesele in discutie iar daca in spatele lor s-ar fi aflat si Sorin Ovidiu Vantu al numismaticii a fi fost mai putin relevant.
Scopul interventiei mele nu este de a face comentarii acide ci de a exprima un punct de vedere impartasit poate si de altii. Cred ca este fireasca curiozitatea de a afla cine detine astfel de piese dar nu si sentimentul ca daca le are si le vinde trebuie sa fie neaparat ceva tulbure la mijloc.
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

GLV scrie:
vlahul scrie: Am facut o tranzactie ok cu fratele ( cel putin asa sustine ) Junei_moneta.
Multumesc pentru remarca ,,cel putin asa sustine'' . :(
Atunci cand au existat discutii pe aceasta tema in forum puteati interveni:
http://transylvanian-numismatics.com/ph ... c&start=30
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

consult scrie:As vrea sa-l felicit pe dl. GLV pentru piesele frumoase pe care le are (sau pe care le-a avut).
Pe de cealalta parte trebuie sa-mi manifest nedumerirea cu privire la faptul ca vanzarea unei colectii trebuie sa se lase cu deconspirari mai ceva decat cea a Monei Musca. Au fost atatea persoane "suspectate" ca se ascund in spatele misteriosului vanzator. Au fost comentarii pe forumurile licitatiilor gen "las' ca te stiu eu cine esti"...
Personal nu vad sensul multor astfel de discutii. Pentru mine este interesant de vazut la ce preturi se vor vinde multe din piesele in discutie iar daca in spatele lor s-ar fi aflat si Sorin Ovidiu Vantu al numismaticii a fi fost mai putin relevant.
Scopul interventiei mele nu este de a face comentarii acide ci de a exprima un punct de vedere impartasit poate si de altii. Cred ca este fireasca curiozitatea de a afla cine detine astfel de piese dar nu si sentimentul ca daca le are si le vinde trebuie sa fie neaparat ceva tulbure la mijloc.
Asta era si punctul meu de vedere.
GLV
*****
*****
Mesaje: 244
Membru din: 13 Mar 2006, 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de GLV »

vlahul scrie: Atunci cand au existat discutii pe aceasta tema in forum puteati interveni:
http://transylvanian-numismatics.com/ph ... c&start=30

Nu vreau sa fiu rautacios dar sunteti sigur ca puteam interveni?
Scrie răspuns