5000 lei Comandamentul Armatei Rosii

Bancnote România, bancnote străine.

Moderatori: Deus, NumisKID

Scrie răspuns
GLV
*****
*****
Mesaje: 244
Membru din: 13 Mar 2006, 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de GLV »

Mihai Caracotea scrie: Deci sa stiti ca va astept sa veniti cu certificatele de nastere si cu sora dumneavoastra de mana :D .
Mi-ar fi foarte usor pentru ca am cinci surori nu una singura. :lol: :lol: :lol:
consult
*****
*****
Mesaje: 204
Membru din: 26 Aug 2005, 18:47
Localitate: Bucuresti

Mesaj de consult »

GLV scrie:
Mihai Caracotea scrie: Deci sa stiti ca va astept sa veniti cu certificatele de nastere si cu sora dumneavoastra de mana :D .
Mi-ar fi foarte usor pentru ca am cinci surori nu una singura. :lol: :lol: :lol:
As fi foarte interesat daca urmatoarea sora ar pune la vanzare o colectie frumoasa de jetoane. :P
Avatar utilizator
banivechi
******
******
Mesaje: 2890
Membru din: 07 Feb 2005, 19:32
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de banivechi »

consult scrie:
GLV scrie:
Mihai Caracotea scrie: Deci sa stiti ca va astept sa veniti cu certificatele de nastere si cu sora dumneavoastra de mana :D .
Mi-ar fi foarte usor pentru ca am cinci surori nu una singura. :lol: :lol: :lol:
As fi foarte interesat daca urmatoarea sora ar pune la vanzare o colectie frumoasa de jetoane. :P
De fapt, un jeton de la GLV a ajuns in colectia consult... via banivechi... :wink: un 20 lei de Constanta daca nu ma insel...
consult
*****
*****
Mesaje: 204
Membru din: 26 Aug 2005, 18:47
Localitate: Bucuresti

Mesaj de consult »

banivechi scrie:
consult scrie:
GLV scrie:
Interesant. Incurcate sunt caile colectiilor... :) Daca e asa, atunci ar fi poate de mentionat si faptul ca acel jeton isi va gasi un mic spatiu si in editia pe decembrie (probabil) a Magazinului de Filatelie, Cartofilie si Numismatica din Constanta. Am scris un mic material pentru ei in care am prezentat succint jetoanele de Constanta din colectia mea.
Avatar utilizator
banivechi
******
******
Mesaje: 2890
Membru din: 07 Feb 2005, 19:32
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de banivechi »

E mica lumea...
KARAMIHAI
******
******
Mesaje: 1051
Membru din: 19 Sep 2006, 11:15
Localitate: Bucuresti

Mesaj de KARAMIHAI »

GLV scrie:
Mihai Caracotea scrie: Deci sa stiti ca va astept sa veniti cu certificatele de nastere si cu sora dumneavoastra de mana :D .
Mi-ar fi foarte usor pentru ca am cinci surori nu una singura. :lol: :lol: :lol:
Puteti sa face o asociatie numismatica si de unul singur :D .
Mihai
KARAMIHAI
******
******
Mesaje: 1051
Membru din: 19 Sep 2006, 11:15
Localitate: Bucuresti

Mesaj de KARAMIHAI »

consult scrie:
GLV scrie:
Mihai Caracotea scrie: Deci sa stiti ca va astept sa veniti cu certificatele de nastere si cu sora dumneavoastra de mana :D .
Mi-ar fi foarte usor pentru ca am cinci surori nu una singura. :lol: :lol: :lol:
As fi foarte interesat daca urmatoarea sora ar pune la vanzare o colectie frumoasa de jetoane. :P
Iar urmatoarea sora sa puna in vanzare niste decoratii pe masura bancnotei :D .
Mihai
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

GLV scrie:
vlahul scrie: Atunci cand au existat discutii pe aceasta tema in forum puteati interveni:
http://transylvanian-numismatics.com/ph ... c&start=30

Nu vreau sa fiu rautacios dar sunteti sigur ca puteam interveni?
Era vorba de a clarifica suspiciunile din respectivul topic si atata tot.
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

GLV scrie:
Mi-ar fi foarte usor pentru ca am cinci surori nu una singura. :lol: :lol: :lol:
Sa va traiasca :!:
GLV
*****
*****
Mesaje: 244
Membru din: 13 Mar 2006, 14:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de GLV »

vlahul scrie: Era vorba de a clarifica suspiciunile din respectivul topic si atata tot.
Sper din tot sufletul ca s-au clarificat.Multumesc.
KARAMIHAI
******
******
Mesaje: 1051
Membru din: 19 Sep 2006, 11:15
Localitate: Bucuresti

Mesaj de KARAMIHAI »

GLV scrie:
vlahul scrie: Era vorba de a clarifica suspiciunile din respectivul topic si atata tot.
Sper din tot sufletul ca s-au clarificat.Multumesc.
Daca nu aduceti certificatele de nastere tot degeaba :D .
Mihai
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Re: 5000 lei Comandamentul Armatei Rosii

Mesaj de ferdinand »

Tocmai ce s-a vandut 1000 lei CAR la o licitatie pe un site polonez. Cred ca este cea mai slaba mie CAR vazuta de mine pana acum, insa pretul mi se pare rezonabil.

https://allegro.pl/oferta/a035-rumunia- ... 9984468148
sorin70
******
******
Mesaje: 2525
Membru din: 02 Apr 2005, 14:24

Re: 5000 lei Comandamentul Armatei Rosii

Mesaj de sorin70 »

Pret rezonabil ?

Imi cer scuze dar 6100 zloti ( 6700 lei sau aprox 1400 EUR ) pe ruptura aia rufoasa, nu mi se pare rezonabil deloc.

Poate sunt eu subiectiv, ce sa zic ......
Fişiere ataşate
1000LCARm.jpg
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Re: 5000 lei Comandamentul Armatei Rosii

Mesaj de ferdinand »

Pana la urma pretul e dat de raportul cerere-oferta. Si sunt convins ca pe ebay ar fi urcat mai sus. Dvs. cate ati vazut la vanzare in ultimii 5 ani, mai ales pe un site cu anunturi/licitatii?
sorin70
******
******
Mesaje: 2525
Membru din: 02 Apr 2005, 14:24

Re: 5000 lei Comandamentul Armatei Rosii

Mesaj de sorin70 »

Eu nu am urmarit bancnota in ultimii ani pentru ca nu se incadreaza in domeniul meu de interes. Eu colectionez doar monede si bancnote emise de statul roman.
Consider insa ca daca e sa platesc un pret mare atunci sa o fac pentru o piesa de calitate cel putin decenta.
Eu nu as fi cumparat-o, cu riscul de a-mi lipsi vesnic, pentru ca, in opinia mea, imi degradeaza colectia si ii strica aspectul general.
Repet este opinia mea, evident subiectiva.
Scrie răspuns