CAUTARE!

Anunțuri administrative, sugestii forum, probleme în funcționare, etc.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Avatar utilizator
Dmariog
*****
*****
Mesaje: 287
Membru din: 28 Dec 2008, 03:17
Localitate: LONDON

CAUTARE!

Mesaj de Dmariog »

Cred ca ar trebui sa existe un motor de cautare, atat pentru cuvintele cat si pentru imaginile de pe site. Am economisi timp daca n-am mai "rasfoi" prin tot forumul dupa un subiect sau o poza! Parerea mea! :P
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

Este prima optiune pe forum de sus in jos de la stanga la dreapta ...
clujsergiu
****
****
Mesaje: 135
Membru din: 02 Oct 2008, 19:53
Localitate: Cluj-Napoca

cautare

Mesaj de clujsergiu »

Cum se poate cauta un utilizator ? Daca introduc numele user-ului la cautare imi arata cu totul altceva. Nu s-ar putea face sa-ti afiseze doar numele userului si activitatea lui pe forum (nr. mesaje, nr. voturi, aprecieri, etc). Ar fi util in cazul schimburilor (dupa ce te arzi o data sufli si in iaurt :D ).
E doar o sugestie.
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

In sectiunea "cautare" se poate gasi un utilizator, trebuie doar atentie la campuri. Va aparea unde a introdus mesaje. O data gasit, activitatea acestuia se regaseste in dreptul userului, exact data inscrierii, mesaje, locatie, voturi ...
clujsergiu
****
****
Mesaje: 135
Membru din: 02 Oct 2008, 19:53
Localitate: Cluj-Napoca

Cautare

Mesaj de clujsergiu »

Intr-adevar ca apare atunci cand bifezi "mesaje", dar daca un user nu a scris nici un mesaj nu mai apare la cautare, iar daca dai click pe numele userului se deschide o pagina goala. Nu ma pricep la programare IT dar vroiam sa spun daca ar fi o optiune care sa-ti afiseze numai userul la o cautare. Stiu ca intretinerea acestui forum este benevola dar ar fi util in cazul schimburilor daca ai stii cine a mai facut schimburi si a fost OK (acele voturi acordate) sau sa fie obligatorie trecerea in dreptul numelui localitatea de unde este (mai spunea acest lucru si altcineva). Cum spuneam mai sus sunt doar cateva sugestii in functionarea acestui forum. Multumesc de lamurire
Avatar utilizator
vlahul
moderator
moderator
Mesaje: 2131
Membru din: 04 Feb 2005, 03:37
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de vlahul »

Este optionala trecerea locatiei. In alta ordine de idei, voturile acordate nu sunt in urma schimburilor, ca pe unele site-uri - calificativele, ci in urma contributiei la acest forum...
Scrie răspuns