probleme majore cu Hungarian Numismatics

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
narvo1
**
**
Mesaje: 15
Membru din: 23 Iul 2007, 07:57

probleme majore cu Hungarian Numismatics

Mesaj de narvo1 »

Buna ziua tuturor,
Va sfatuiesc sa va feriti sa faceti tranzactii pe Hungarian Numismatics, site care ii apartine numitului Kiszely Csaba.Dupa ce am comandat mai multe piese, pe rand, de valoare modica, am plasat o comanda pentru mai multe piese transilvanene in valoare de 1600 euro. Desi le-am platit prin transfer bancar, nu am primit piesele.
Am luat legatura cu vanzatorul iar Csaba mi-a spus ca le-a trimis dar ca pachetul s-a pierdut in Romania.Evident ca am reclamat la posta insa raspunsul acestora a fost ca piesele nu au intrat in Romania.
Dupa circa 6 luni in care Csaba imi tot spunea ca va recupera banii de la partea ungara, in final, mi-a spus ca nu imi restituie decat 800 euro, ceea ce a si facut.Chipurile am fi impartit pierderea.
Am renuntat sa depun plangere intrucat mi s-a spus ca succesul ei este minim si nu am timp de pierdut.
De cateva zile, surpriza! Piesele chipurile pierdute au aparut pe site!
Ultima oară modificat 19 Iul 2013, 15:34 de către narvo1, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
banivechi
******
******
Mesaje: 2890
Membru din: 07 Feb 2005, 19:32
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de banivechi »

Si de ce nu anuntati politia ungara, daca piesele platite, asa-zis pierdute au reaparut pe site? Dv, primind doar jumatate din bani inapoi sinteti de fapt inca proprietar pe jumatate din ele.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Poate ar fi bine sa precizam ca este vorba de magazinul www.numismatics.hu
Cu aprox. 10 ani in urma si mie trebuia sa-mi trimita cateva monede, valoare relativ mica, pe care nu le-am primit niciodata. La mesajele repetate pe care i le-am trimis am primit o singura data un raspuns scurt cum ca le-a trimis si dupa aceea tacere, nicio reactie. Ce e cert, ca la mine n-au ajuns. Nu m-ar mira sa mai fie si alte persoane in aceeasi situatie.
grossvs
***
***
Mesaje: 61
Membru din: 17 Iul 2009, 20:27

Mesaj de grossvs »

Anul trecut am licitat si eu la ceva piese pe site-ul amintit anterior, am avut doua tranzactii care au decurs normal, am primit de fiecare data piesele care am castigat, desi am trimis bani cash in scrisoare. (suma paltita era aprox. 2 x 50 euro)
Scrie răspuns