Persoana care da Tepe

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
florinvlad
*
*
Mesaje: 6
Membru din: 11 Dec 2011, 21:01
Localitate: Bucuresti

Persoana care da Tepe

Mesaj de florinvlad »

Mare tepar mi-a trimis altceva in loc de ce am vorbit si cand l-am sunat mi-a inchis telefonul si mi-a spus "si ce daca"

Telefonu persoanei respective este:0769703808

Dinica Marius Ionut

Din Focsani

Mesengerul:marius_best_4ever2008
MARE ATENTIE!!!!
danutz
******
******
Mesaje: 590
Membru din: 01 Feb 2008, 21:44
Localitate: ploiesti -bucuresti(duminica la cerere)

Mesaj de danutz »

mai multe detalii
a fost de pe un site facuta cumparatura
florinvlad
*
*
Mesaje: 6
Membru din: 11 Dec 2011, 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de florinvlad »

Da comanda a fost facuta de pe mercador.ro
Aceasta este imaginea cu ceea ce trebuia sa trimita si a trimis cateva monede de aluminiu de 500 lei din 2000.
Fişiere ataşate
0769703808.jpg
0769703808.jpg (21.21 KiB) Vizualizat de 18998 ori
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

Deschideti coletele la posta, in fata functionarului, ca sa aveti martori. Daca ce primiti nu corespunde cu ce trebuie sunati la politie. Nu va bazati pe cuvantul vanzatorului. Chiar si acum puteti sa depuneti o plangere penala, dar e mai greu sa va recuperati prejudeciul.
Paul93
****
****
Mesaje: 112
Membru din: 05 Oct 2011, 14:47
Localitate: Iasi
Contact:

Mesaj de Paul93 »

...nu sunteti primul si nici ultimul care probabil a fost inselat de acest individ...
De obicei e bine sa va feriti de tranzactii prin posta de la necunoscuti si in afara okazii.ro, adica sa "cumparati cu ochii inchisi".
Ultima oară modificat 21 Noi 2012, 22:06 de către Paul93, modificat de 2 ori în total.
Don't fall in love with anything, 'cause there's always something better out there.
http://www.okazii.ro/catalog?user_list= ... ramas_desc
ferdinand
******
******
Mesaje: 1064
Membru din: 26 Mai 2010, 00:54

Mesaj de ferdinand »

De banii pe care i-a castigat necinstit ati putea sa-l faceti sa trimita in tara patru-cinci colete cu ramburs, asta in cazul in care actiunea in justitie vi se pare greoaie.
florinvlad
*
*
Mesaje: 6
Membru din: 11 Dec 2011, 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de florinvlad »

Individul si-a rectualizat anuntu pe mercador.ro
Aici este anuntul:http://mercador.ro/oferta/colectie-mone ... aed99;r:;s:
Propun ca cat mai multi utilizatori sa sa ii faca comanda si sa nu ridice coletul,sa ii fie invatatura de minte.
Va multumesc anticipat celor care vor face lucrul asta.
kommodore_ss
*****
*****
Mesaje: 368
Membru din: 18 Oct 2009, 13:14

Mesaj de kommodore_ss »

Asta inseamna sa nu existe un sistem de calificative pe acel site.
florinvlad
*
*
Mesaje: 6
Membru din: 11 Dec 2011, 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de florinvlad »

Nu este nici un sistem de calificative,este un simplu anunt pe mercador.
kommodore_ss
*****
*****
Mesaje: 368
Membru din: 18 Oct 2009, 13:14

Mesaj de kommodore_ss »

Unele site-uri au implementate un sistem de calificative, si atunci cand cumparati de la cineva ceva, va uitati daca are califcative pozitive, negative sau nu are deloc.
Ultima oară modificat 21 Noi 2012, 20:14 de către kommodore_ss, modificat 1 dată în total.
florinvlad
*
*
Mesaje: 6
Membru din: 11 Dec 2011, 21:01
Localitate: Bucuresti

Mesaj de florinvlad »

Nu are deloc.
kommodore_ss
*****
*****
Mesaje: 368
Membru din: 18 Oct 2009, 13:14

Mesaj de kommodore_ss »

Nu, site ul nu are acest sistem de calificative.
Omul poate a facut 100 de inselaciuni, nu poate stii nimeni.
Daca erati pe alt site mai serios de tranzactii online, aceasta persoana era de mult suspendata.
QUINTILIAN
***
***
Mesaje: 90
Membru din: 03 Ian 2011, 14:57
Localitate: oltenita - constanta

Re: Persoana care da Tepe

Mesaj de QUINTILIAN »

florinvlad scrie:Mare tepar mi-a trimis altceva in loc de ce am vorbit si cand l-am sunat mi-a inchis telefonul si mi-a spus "si ce daca"

Telefonu persoanei respective este:0769703808

Dinica Marius Ionut

Din Focsani

Mesengerul:marius_best_4ever2008
MARE ATENTIE!!!!

până în momentul in care vom prezenta un buletin la achizitionarea unei cartele telefonice....va mai dura ceva timp, dar ar fi macar inregistrat numarul cu acte se va stiu exact cine a luat, nu asa...o cumpar, fac „tranzactii” o arunc, iau alta cartela si tot asa...mess e simplu de facut.
tocmai din cauza tepelor de felul acesta evit cumparaturi de pe net, desi de foarte multe ori am vazut piese care mi au trezit interesul si ca aspect, si ca pret, sau a faptului ca imi lipseau din colectie.
'' Istoria este cea dintâi carte a unei naţii. într-însa ea îşi vede trecutul, prezentul şi viitorul''. N. Bălcescu
cartelcoserv
******
******
Mesaje: 989
Membru din: 22 Dec 2005, 11:42
Localitate: ploiesti

Mesaj de cartelcoserv »

o solutie este cea de pe ebay - daca vrei sa vinzi ceva, ti se solicita un cont bancar VALID
cat despre cumparaturile pe internet, daca stiti sa va luati masurile de precautie necesare , nu sunt mai riscnte decat cele din magazinele clasice
Colectionez monede w.w.. Insule,tari exotice, state disparute sau greu de gasit
Scrie răspuns