ttonyy = ioan31011975 ????

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Avatar utilizator
berserkr
moderator
moderator
Mesaje: 3489
Membru din: 16 Iun 2006, 16:36

Mesaj de berserkr »

Pai nu e unul dintre noi, sau cel putin nu cel la care face aluzie numele. Va grabiti sa-mi spuneti ca n-am inteles eu ceva cand eu va raspund punctual. Vlahul nu discuta despre coincidenta care va intereseaza pe dvs iar dvs l-ati citat ca si cand v-ar fi contrazis.
Hljóðs bið ek allar
helgar kindir,
meiri ok minni
mögu Heimdallar;
viltu, at ek, Valföðr!
vel framtelja
forn spjöll fíra,
þau er fremst um man.
ovidiu^
******
******
Mesaje: 767
Membru din: 11 Apr 2009, 04:10

Mesaj de ovidiu^ »

berserkr scrie: El spunea ca are pe okazii un nick asemanator cu o persoana de aici
Da corect aveti dreptate ! Este o diferenta intre "asemanator" si "acelasi". M-am grabit eu cu concluziile.
Acest florin123 , ioan31011975 , ttonyy , ttonyy1982 sunt una si aceeasi persoana , dar nu cea de care vorbea d-l vlahul.
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

se pare ca userul florin123 nu mai are nimic la vanzare pe okazii.... pacat ca pusese o bancnota care ma interesa ....
Divide et impera
ovidiu^
******
******
Mesaje: 767
Membru din: 11 Apr 2009, 04:10

Mesaj de ovidiu^ »

Daca tineti neaparat poate o gasiti pe eBay :D
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

da e posibil o sa verific. chiar ma interesa acea bancnota de 1000 lei 1934
Divide et impera
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

radu1980
**
**
Mesaje: 32
Membru din: 02 Feb 2009, 20:07

Mesaj de radu1980 »

Acum este din nou de vanzare pe okazii bancnota asta desi a fost vanduta pe ebay lui Florin135 care are vreo 10 calificative toate de la ttonyy1982.Multe din piesele acestui vanzator au fost cumparate pe ebay de catre Mariusr32 si acum sunt puse la vanzare pe okazii tot de ttonyy......nu mai am ce sa zic,isi liciteaza singur piesele sau il ajuta mariusr32
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »


am licitat dar degeaba, m-a depasit fericitul castigator :? dar probabil ca o sa vb cu el sa ne intalnim personal sa iau bancnota.

p.s. daca are cineva de vanzare o astfel de bancnota (pana in 150 euro) sunt dispus la negocieri.
Divide et impera
Tudor C

Mesaj de Tudor C »

Astazi o avea la el la targul din Bacau. :wink:
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

si a vandut-o? cat a cerut pe ea?
Divide et impera
Tudor C

Mesaj de Tudor C »

700 ron daca-mi amintesc eu bine. Nu cred ca a vandut-o. Cert este insa ca eu as prefera sa dau 900-1000 pe una in stare mai buna decat 700 pe aceea.
ovidiu^
******
******
Mesaje: 767
Membru din: 11 Apr 2009, 04:10

Mesaj de ovidiu^ »

Tudor C scrie:Astazi o avea la el la targul din Bacau. :wink:
Nu l-ati intrebat si cate ... "nume" are ? :twisted:
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

credeti ca le stie pe toate? :)
Divide et impera
ttonyy1982
*
*
Mesaje: 7
Membru din: 05 Noi 2009, 10:05
Localitate: NEAMT
Contact:

Mesaj de ttonyy1982 »

ttonyy1982 scrie:
badin19 scrie:credeti ca le stie pe toate? :)
Buna ziua.
Eu sunt ,,ttonyy1982,,
In urma unei tranzactii de pe eBay, cumparatorul ma avertizat de cateva discutii care ar fi postate pe acest forum.
Doresc sa stiu care sunt motivele ce au dus la asocierea ID- ului ttonyy1982 cu florin123 , ioan... si asa mai departe?
In momentul cand cineva face o asemenea afirmatie, trebuie sa fie si fondata. Faptul ca cineva ma ajutat sa vand cateva piese, asta nu inseamna ca sunt si conturile mele. Am o legatura cu Florin din Piatra Neamt, este normal, suntem numismati amandoi, cand s-a apucat dumnealui de numismatica, eu eram mic copil.
Poate greseala mea este si ca daca scot ceva la vanzare, folosesc fotografiile de la persoanele care mi le-a vandut initial. Mai mult din comoditate, poate.
Astept alte intrebari.
ovidiu^
******
******
Mesaje: 767
Membru din: 11 Apr 2009, 04:10

Mesaj de ovidiu^ »

radu1980 scrie:Buna seara,si eu am trimis mail celor de la okazii,ca sant una si aceeasi persoana,dar vad ca s-au luat masuri doar dupa mai bine de o luna,pozibil sa mai fi primit sesizari si de la alte persoane.Si-a supralicitat aproape toate licitatiile fara rusine.
radu1980 scrie:Acum este din nou de vanzare pe okazii bancnota asta desi a fost vanduta pe ebay lui Florin135 care are vreo 10 calificative toate de la ttonyy1982.Multe din piesele acestui vanzator au fost cumparate pe ebay de catre Mariusr32 si acum sunt puse la vanzare pe okazii tot de ttonyy......nu mai am ce sa zic,isi liciteaza singur piesele sau il ajuta mariusr32
Sa fie acestea cateva motive ? In al doilea mesaj se vorbeste de bancnota :
http://cgi.ebay.com/ROMANIA-1000-LEI-19 ... 0490673254

Asocierea cu ioan... poate este din motivul asta ? : :?
badin19 scrie:am pus o intrebare userului ttonyy si am primit raspuns de la ioan31011975 si dupa accea acelasi raspuns de la ttonyy .... iar dupa aceea a sters licitatia.... a colaborat cineva cu el se poate cumpara de la el in siguranta?
Scrie răspuns