ttonyy = ioan31011975 ????

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

ttonyy = ioan31011975 ????

Mesaj de badin19 »

am pus o intrebare userului ttonyy si am primit raspuns de la ioan31011975 si dupa accea acelasi raspuns de la ttonyy .... iar dupa aceea a sters licitatia.... a colaborat cineva cu el se poate cumpara de la el in siguranta?
Divide et impera
ovidiu^
******
******
Mesaje: 767
Membru din: 11 Apr 2009, 04:10

Mesaj de ovidiu^ »

:shock: Eu urmaream o licitatie dar pe eBay iar userul e ttonyy1982..... o fi acelasi?
Imi da de gandit .... :lol:
Va las link-ul :
http://cgi.ebay.com/ROMANIA-ROUMANIE-50 ... 7C294%3A50
Ultima oară modificat 20 Iul 2009, 21:08 de către ovidiu^, modificat 1 dată în total.
Avatar utilizator
amonra
******
******
Mesaje: 673
Membru din: 09 Ian 2007, 13:11
Localitate: Bucuresti

Mesaj de amonra »

Eu am colaborat o singura data cu acest user si a fost ok.
Nu am avut ce sa-i reprosez.
Pecunia non olet.
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

sunt convins ca e acelasi.
referitor la tranzactia incheiata cine a cumparat? dv sau el?
Divide et impera
Avatar utilizator
amonra
******
******
Mesaje: 673
Membru din: 09 Ian 2007, 13:11
Localitate: Bucuresti

Mesaj de amonra »

dansul
Pecunia non olet.
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

atunci nu ma ajuta cu nimic... as fi curios sa vad daca a vandut cuiva ceva cu succes, mi teama sa nu aiba la vanzare si dupa aceea sa nu trimita coletul sau coletul gol.
Divide et impera
Tudor C

Mesaj de Tudor C »

Eu am colaborat cu el. De fapt chiar ne-am intalnit in Iasi si a cumparat o bancnota de la mine. Nu au fost niciun fel de probleme si nu cred c-ar putea exista cu dvs. sau cu oricine altcineva. Daca va ajuta cu ceva, va pot spune ca are undeva la 30-40 de ani si cred ca este om de afaceri (masina pe care o conducea mi-a dat de inteles asta). :wink: Acum ce mai conteaza cate conturi are, atat timp cat este ok. Daca sunteti interesat, va pot trimite o lista intreaga cu useri seriosi de pe okazii care au sau au avut in ultimul timp cel putin doua conturi... :shock: Concluzia mea este ca nu aveti de ce sa va faceti probleme in privinta acestui user. Daca vreti datele lui, va pot ajuta.
Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

ambele conturi au fost suspendate permanent de okazii.ro, probabil au fost reclamatii....

@ tudor C: sa imi dai pe pm nr. lui te rog.
Divide et impera
Tudor C

Mesaj de Tudor C »

Avatar utilizator
badin19
******
******
Mesaje: 853
Membru din: 06 Aug 2008, 17:05
Localitate: Dr. Tr. Severin

Mesaj de badin19 »

nu merge link-ul ma trimite la o licitatie inexistenta
Divide et impera
thebluelion
*****
*****
Mesaje: 235
Membru din: 24 Sep 2008, 14:26
Localitate: Bucuresti

Mesaj de thebluelion »

badin19 scrie:nu merge link-ul ma trimite la o licitatie inexistenta
Azi de dimineata am dat si eu click pe link si mergea - e posibil ca intre timp site-ul okazii sa se fi autosesizat si sa fi inchis si contul acela, sau licitatia sa se fi terminat prin acord comun.
Tudor C

Mesaj de Tudor C »

Sambata mergea linkul. Altfel nu aveam cum sa-l postez, nu?! Aveti pm, domnule badin19.
ovidiu^
******
******
Mesaje: 767
Membru din: 11 Apr 2009, 04:10

Mesaj de ovidiu^ »

badin19 scrie:nu merge link-ul ma trimite la o licitatie inexistenta

Eu in locul d-vs m-as orienta catre alti vanzatori...e ceva ciudat cu acest ttonyy.
si pe ebay are doar un vot (pozitiv ce e drept) ca si vanzator.in rest a cumparat doar.eu m-am "ars" o data cu un astfel de "vanzator" iar de atunci cumpar doar de la cei profesionisti cu minim 1000 de calificative pozitive. poate unii vor zice ca sunt prea "sever" dar vazand ca se trateaza de bani pe care toti ii muncim se impune a fi asa...parerea mea
numai bine
radu1980
**
**
Mesaje: 32
Membru din: 02 Feb 2009, 20:07

Mesaj de radu1980 »

Buna seara,si eu am trimis mail celor de la okazii,ca sant una si aceeasi persoana,dar vad ca s-au luat masuri doar dupa mai bine de o luna,pozibil sa mai fi primit sesizari si de la alte persoane.Si-a supralicitat aproape toate licitatiile fara rusine.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Informatie de la o cunostinta, noul user al celui despre care s-a vorbit mai sus este florin123.
Scrie răspuns