Paul Otetaru Constanta

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
Avatar utilizator
dsdev
****
****
Mesaje: 132
Membru din: 05 Dec 2014, 22:50

Paul Otetaru Constanta

Mesaj de dsdev »

Atentie la "piesele" scoase la vanzare de d-nul Paul Otetaru din Constanta, pune de obicei anunturi pe OLX.

Acum un an si ceva mi-am luat o teapa de la el, pe scurt a trimis cu totul alte monede decat cele din pozele anuntului. Sub pretextul ca nu si-a dat seama ca a trimis altceva (vezi Doamne i-a umblat cineva prin colectie si nu a mai verificat ce trimite), m-a amanat cateva luni spunand ca le gaseste pe cele bune din poze, ca e plecat din tara si se ocupa de problema imediat ce se intoarce si mi le trimite pentru ca apoi sa nu mai dea nici un semn de viata. Teapa tipica.

Mai nou vad ca vinde pe OLX monede cu poze care fix in aceeasi perioada sunt la licitare pe la case de licitatie de afara...
Daca imi vand masina, pot sa pun un bid mai mare...
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Re: Paul Otetaru Constanta

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Eu o singura data am patit asa ceva acum aproape 10 ani, cu alt personaj, si imi pare rau si acum ca nu m-am dus atunci direct la politie.

Exista foarte foarte multi colectionari in tara care au patit ceva similar. As fi curios sa stiu daca a existat macar O SINGURA persoana care s-a dus la politie si l-a reclamat pe cel care l-a inselat.
Avatar utilizator
dsdev
****
****
Mesaje: 132
Membru din: 05 Dec 2014, 22:50

Re: Paul Otetaru Constanta

Mesaj de dsdev »

Daca as pati asa ceva intr-un context demonstrabil, as face 100% reclamatie la politie. Insa eu nu pot demonstra ca ma intelesesem cu individul fix asupra monedelor din anunturi, toate discutiile le-am purtat prin telefon. El la fel de bine putea spune ca mi-a trimis ce am cerut, nu altceva. In plus, a trimis exact anii / denominarile corecte, doar ca in cu totul alte stari decat cele din pozele anunturilor. Cum puteam demonstra contrariul?

In cazul unei tranzactii finalizate pe okazii sa zicem, acolo e clar ce se vinde / cumpara, e mult mai palpabil ptr politie. Probabil si asta e un motiv ptr care prefera sa vanda doar pe OLX.
Daca imi vand masina, pot sa pun un bid mai mare...
Scrie răspuns