NUMISCOINS

O 'bază de date' cu persoane pe care probabil e mai bine să le evitați când vindeți / cumpărați / faceți schimburi.

Moderatori: Deus, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
leonard
*****
*****
Mesaje: 205
Membru din: 18 Apr 2014, 20:37

NUMISCOINS

Mesaj de leonard »

SALUT!AM CASTIGAT O LICITATIE PE OKAZII A VANZATORULUI NUMISCOINS DIN BUZAU,DIN PACATE VANZATORUL NU RASPUNDE NICI LA TELEFON NICI LA EMAIL.ESTE CINEVA DINTRE DUMNEAVOASTRA CARE A COLABORAT CU ACEST VANZATOR?VA MULTUMESC!
allexis
**
**
Mesaje: 33
Membru din: 01 Iun 2014, 13:05

Re: NUMISCOINS

Mesaj de allexis »

Trebuia sa va uitati cate voturi negative are inainte de a licita. Cel mai probabil nu veti primi nimic. Si eu am castigat o licitatie si am primit altceva, pana nu l-am amenintat ca ii fac plangere pentru inselaciune nu mi-a raspuns la telefon.
Avatar utilizator
Ricky-bm
******
******
Mesaje: 552
Membru din: 31 Ian 2010, 12:37
Localitate: Baia Mare
Contact:

Re: NUMISCOINS

Mesaj de Ricky-bm »

Probabil comanda facuta de dvs nu a fost destul de motivanta
http://www.okazii.ro/catalog?per_page=2 ... t=ricky-bm

Mai bine taci si dai impresia ca esti prost decat sa vorbesti si sa inlaturi orice dubiu.
leonard
*****
*****
Mesaje: 205
Membru din: 18 Apr 2014, 20:37

Re: NUMISCOINS

Mesaj de leonard »

allexis scrie:Trebuia sa va uitati cate voturi negative are inainte de a licita. Cel mai probabil nu veti primi nimic. Si eu am castigat o licitatie si am primit altceva, pana nu l-am amenintat ca ii fac plangere pentru inselaciune nu mi-a raspuns la telefon.
Sigur ca am vazut cate negative are,dar cand scoti la vanzare produse ,inseamna ca doresti sa vinzi mai ales ca a fost licitatie de la 1 leu.Avand atatea negative ,de ce nu I-au suspendat contul cei de la Okazii?Moneda este 100 lei 1943 ridurii UNC licitatie de la 1 leu pret castigator 42,99.
allexis
**
**
Mesaje: 33
Membru din: 01 Iun 2014, 13:05

Re: NUMISCOINS

Mesaj de allexis »

Probabil i s-a parut suma prea mica, si prefera sa va ignore.
elvira
**
**
Mesaje: 17
Membru din: 12 Mar 2015, 14:31

Re: NUMISCOINS

Mesaj de elvira »

leonard scrie:SALUT!AM CASTIGAT O LICITATIE PE OKAZII A VANZATORULUI NUMISCOINS DIN BUZAU,DIN PACATE VANZATORUL NU RASPUNDE NICI LA TELEFON NICI LA EMAIL.ESTE CINEVA DINTRE DUMNEAVOASTRA CARE A COLABORAT CU ACEST VANZATOR?VA MULTUMESC!
Poate ar fi bine să reveniţi, văd că la licitaţiile similare (şi nu sunt puţine) a luat recent (ieri) calificative bune.

http://www.okazii.ro/comunitati/okazia- ... coins.html
leonard
*****
*****
Mesaje: 205
Membru din: 18 Apr 2014, 20:37

Re: NUMISCOINS

Mesaj de leonard »

Tranzactia s-a incheiat cu bine ,problema a fost ca nu putea fi contactat!
Cristian Ciuplea
******
******
Mesaje: 1539
Membru din: 22 Iun 2007, 19:25

Re: NUMISCOINS

Mesaj de Cristian Ciuplea »

Am si eu o intrebare referitoare la vanzari-cumparari pe Okazii.ro.
Pentru mine aceasta platforma este un eBay romanesc si cred ca nu gresesc.
Prin eBay poti contacta vanzatorul, in caz ca ai niste intrebari, de exemplu cand doresti recomandata si nu scrisoare normala.
Vanzatorul trebuie sa raspunda, ca asa este frumos.
Eu vad situatia unei licitatii incheiate astfel :
Intre vanzator si cumparator exista un contract, care trebuie onorat de ambii.
Castigatorul plateste si apoi trimite vanzatorul marfa, dar marfa care a fost in poze, nu alta.
Daca vanzatorul nu vrea sa trimita marfa, sau invers, cumparatorul nu plateste, mergi la avocat.
Curiosity Killed The Cat !
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Re: NUMISCOINS

Mesaj de PRONUMISMATICA »

Cristian Ciuplea scrie:Daca vanzatorul nu vrea sa trimita marfa, sau invers, cumparatorul nu plateste, mergi la avocat.
As fi foarte curios sa stiu daca cineva a facut vreodata asta dupa o achizitie/vanzare neonorata pe okazii in Romania.
Cristian Ciuplea
******
******
Mesaje: 1539
Membru din: 22 Iun 2007, 19:25

Re: NUMISCOINS

Mesaj de Cristian Ciuplea »

Eu, cel putin , am facut-o, pe eBay Germania.
Cumparatorul nu a mai vrut sa plateasca catalogul cumparat ( cu trimisul ca recomandata aproape 21 EUR ).
A devenit obraznic si ma trimetea la psiholog, sa-mi iau un termen.
Dar eu l-am luat la avocat si am castigat procesul !
Curiosity Killed The Cat !
Avatar utilizator
ambr0zie
*****
*****
Mesaje: 276
Membru din: 01 Apr 2014, 19:29

Re: NUMISCOINS

Mesaj de ambr0zie »

Cred ca asa ar trebui sa pateasca fiecare "destept"- felicitari, dle Ciuplea.
N-am avut pana acum onoarea sa fac afaceri cu tepari. Decat o data, pe OLX, si cu o paleta de ping pong, nu cu ceva numismatic, si am pastrat-o ca oricum era greu de gasit. Iar in calitate de cumparator, m-am simtit obligat sa achit ce am comandat - desi de cateva ori am patit sa cumpar piesa X si cand era pe drum sa gasesc una mai buna la acelasi pret. Dar asta nu era vina vanzatorului si nu m-a obligat sa cumpar asa ca am achitat fara discutii!

O amenda usturatoare si timp pierdut cu procese e un premiu echitabil pentru cei care pierd timpul altora cu prostii.
__________________
Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizației.
Leopold.Thaler
****
****
Mesaje: 159
Membru din: 04 Feb 2011, 01:04

Re: NUMISCOINS

Mesaj de Leopold.Thaler »

leonard scrie:Tranzactia s-a incheiat cu bine ,problema a fost ca nu putea fi contactat!
Acest topic este inchis si vechi de 2 ani . Ce este de discutat in continuare pe tema lui?
Tranzactia / tranzactiile s-au incheiat cu succes toate la acea data ! Dupa cum spune si cumparatorul mai sus.
.
Avatar utilizator
ambr0zie
*****
*****
Mesaje: 276
Membru din: 01 Apr 2014, 19:29

Re: NUMISCOINS

Mesaj de ambr0zie »

Eu i-am raspuns domnului Ciuplea, care a vorbit despre altceva. Nu trebuia pe acelasi topic, asta e altceva, dar cred ca e clar ca nimeni n-are nimic cu respectivul vanzator care s-a dovedit corect. Nu vad de ce va deranjeaza asta.
__________________
Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizației.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Re: NUMISCOINS

Mesaj de PRONUMISMATICA »

ambr0zie scrie:Eu i-am raspuns domnului Ciuplea, care a vorbit despre altceva. Nu trebuia pe acelasi topic, asta e altceva, dar cred ca e clar ca nimeni n-are nimic cu respectivul vanzator care s-a dovedit corect. Nu vad de ce va deranjeaza asta.
La fel si eu, i-am raspuns d-lui Ciuplea. Si vorbeam in general, credeam ca e foarte clar. N-am zis nimic de o persoana/utilizator anume.
Scrie răspuns