Colectionarul Roman - primul numar tiparit - chestionar pret

Păreri, critici, sugestii, etc.

Moderator: Deus

Încuiat
babanezu
*****
*****
Mesaje: 343
Membru din: 11 Oct 2007, 16:50
Localitate: Bucuresti - Ploiesti -Brasov
Contact:

Mesaj de babanezu »

am dat o fuga pe la targul dun brasov si am intrat in posesia primului numar CR . :merci:
felicitari inca odata pentru revista ..asteptam numarul 2
Avatar utilizator
andi_codescu
******
******
Mesaje: 791
Membru din: 11 Ian 2007, 19:35
Localitate: Valenii de Munte

Mesaj de andi_codescu »

Si eu am luat :)

Abia astept sa citesc in seara asta. Nu am avut timp pana acum pentru ca am dormit continuu dupa ce m-am intors de la targ. :D Ma trezisem la 4 dimineata.
Avatar utilizator
newbasic
*****
*****
Mesaje: 259
Membru din: 26 Oct 2006, 12:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de newbasic »

eu a luat revista la 7:30 si pana am plecat (la ora 1:30) am citit-o de doua ori :)) pt ca vanzarea e mers slabutz.
Avatar utilizator
skortzy
*****
*****
Mesaje: 468
Membru din: 24 Ian 2006, 16:19
Contact:

Mesaj de skortzy »

Ce trebuie sa facem cei care am scris in acest topic ca dorim revista prin posta? Nu mai am rabdare! ;)
Avatar utilizator
banivechi
******
******
Mesaje: 2890
Membru din: 07 Feb 2005, 19:32
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de banivechi »

skortzy scrie:Ce trebuie sa facem cei care am scris in acest topic ca dorim revista prin posta? Nu mai am rabdare! ;)
Pai... tutun mai aveti? :lol:
Avatar utilizator
newbasic
*****
*****
Mesaje: 259
Membru din: 26 Oct 2006, 12:01
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de newbasic »

skortzy scrie:Ce trebuie sa facem cei care am scris in acest topic ca dorim revista prin posta? Nu mai am rabdare! ;)
sper ca nu s-au terminat :wink: , cumpara lumea cate 5-6 exemplare ..... cand a plecat domnul Aldor nu mai erau multe reviste in cutie :)
Avatar utilizator
Yu_L.Yan
******
******
Mesaje: 1509
Membru din: 10 Noi 2005, 18:58
Localitate: Yassi
Contact:

Mesaj de Yu_L.Yan »

Au ajuns revistele la Iasi. Multumesc lui Aldor pt efortul depus pt realizarea revistei. Articole foarte bune, realizare de exceptie.
:merci:
Imagine
http://coinsandliterature.blogspot.com/
Imagine

"Stiu marii paznici unde ne aflam?
Abia iesiti din scutecele humii,
Ne-am catarat pe-acoperisul lumii
Si pe taisul evului umblam."
germanulcaddy
***
***
Mesaje: 93
Membru din: 05 Feb 2008, 22:03
Localitate: Brasov

Mesaj de germanulcaddy »

Am intrat si eu in posesia primului nr. al revistei :D Cred ca ar fi interesant/ indicat ca cei de pe acest forum sa vina cu idei, propuneri in ceea ce priveste nr. 2 al revistei. Eu personal consider ca ar fi fff. frumos ca intraga revista sa fie editata color - ar creste putin pretul dar ar fi mai atragatoare-; cred ca trebuie alaturat la Colectionarul Roman" si cuvantul Numismatica avand in vedere ca in mare, revista se adreseaza colectionariilor de acest gen.
Pentru realizarea revistei, puteti apela pe forum daca aveti nevoie de ajutor in anumite privinte...nu cred ca veti fii refuzat.
dorelb
******
******
Mesaje: 607
Membru din: 10 Ian 2005, 11:11
Localitate: onesti-bacau
Contact:

Mesaj de dorelb »

chiar asa, Aldor, cum a fost primita revista la Brasov?
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

E drept ca au fost cateva persoane care au luat mai multe exemplare, dar nu multi. Au fost care au zis ca e scump la 10 lei, au fost care au zis ca e ieftin. S-au dat mai putin de 100 exemplare. Au fost 3 persoane care m-au ajutat cu vanzarea, pentru ca nu am avut masa rezervata, carora le multumesc.

Pe cei care vor primi revista prin posta ii rog sa aibe putina rabdare, am cateva zeci de expediat, si asta o sa dureze. Solutia expedierii cu plata ramburs (colet) nu e buna, si in viitor daca o sa reusim sa continuam cu revista, atunci ele vor fi expediate prin serviciul "imprimate cu confirmare e primire" al Postei Romane, iar contravaloarea revistei se poate plati prin mandat postal.
sorin70
******
******
Mesaje: 2524
Membru din: 02 Apr 2005, 14:24

Mesaj de sorin70 »

Nu e posibila si plata in cont ?
Plata prin mandat postal e costisitoare ( pentru valori mici ) si lenta.
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

sorin70 scrie:Nu e posibila si plata in cont ?
Plata prin mandat postal e costisitoare ( pentru valori mici ) si lenta.
De fiecare data cand cineva imi depune bani in cont, banca imi ia pentru comisioane 3-4RON. Deci n-as primi intreaga suma.
Avatar utilizator
BAIDA DORU
******
******
Mesaje: 507
Membru din: 05 Dec 2006, 02:26
Localitate: Fălticeni
Contact:

Mesaj de BAIDA DORU »

Domnule Aldor dvs vi se iau 3-4 ron comisioane deoarece persoanele care depun banii, fac transfer, dar normal ar trebui sa se duca la banca la care aveti dvs cardul si acolo sa depuna banii, si asa comisionul ar fi foarte mic, la cateva sute de lei, comisionul ar fi de cativa zeci de bani, dar mai este o problema, banca la care aveti dvs cardul, deoarece pe piata exista multe banci, care iau comisioane foarte mari fata de altele.
Cunoscandu-ti istoria iti cunosti viata.
Avatar utilizator
skortzy
*****
*****
Mesaje: 468
Membru din: 24 Ian 2006, 16:19
Contact:

Mesaj de skortzy »

banivechi scrie: Pai... tutun mai aveti? :lol:
Am reusiti sa ma las de sportul asta acum vreo sase luni. Nu intentionez sa il reiau pentru o revista ;)
Avatar utilizator
PRONUMISMATICA
Site Admin
Mesaje: 4936
Membru din: 07 Ian 2005, 20:04
Contact:

Mesaj de PRONUMISMATICA »

skortzy scrie:Ce trebuie sa facem cei care am scris in acest topic ca dorim revista prin posta? Nu mai am rabdare! ;)
In primul rand sa-mi dati un mesaj privat cu adresa unde s-o trimit. :)
Încuiat