Cumparare ebay cu cardul VISA

Moderatori: Deus, Comboloi

Scrie răspuns
Avatar utilizator
ambr0zie
*****
*****
Mesaje: 276
Membru din: 01 Apr 2014, 19:29

Cumparare ebay cu cardul VISA

Mesaj de ambr0zie »

Buna ziua,

Am facut o achizitie de pe ebay (prima, pana acum nu am luat de acolo) si cum n-am inca paypal (astept confirmarea inca si stiu ca dureaza), vazand ca vanzatorul accepta plata cu VISA am selectat optiunea din ebay, platit, totul pare OK.
Este un dealer din Franta cu reputatie buna (magazin numismatic) si activitate destul de intensa.

Intrebarea mea e, cum e procesul? trebuie ebay sa confirme ceva? in contul meu de online banking suma, convertita in lei, apare ca Tranzactie in asteptare, iar la beneficiar "PAYPAL * ...(numele magazinului)". E normal sa fie inca in asteptare? tranzactia a fost facuta ieri, duminica, era normal sa fie in asteptare ieri, dar azi nu trebuia sa fie procesata? am dat si un mail vanzatorului confirmand datele si achizitia dar nu am primit niciun raspuns.

Am sunat la banca si cine mi-a raspuns era in plop, nu cred ca a inteles, a zis ca vanzatorul "trebuie sa-si ia banii de la noi"

Cu stima,
__________________
Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizației.
sorin70
******
******
Mesaje: 2529
Membru din: 02 Apr 2005, 14:24

Re: Cumparare ebay cu cardul VISA

Mesaj de sorin70 »

Aveti putintica rabdare. In mod normal o tranzactie in EUR dureaza 1 zi lucratoare.
Avatar utilizator
ambr0zie
*****
*****
Mesaje: 276
Membru din: 01 Apr 2014, 19:29

Re: Cumparare ebay cu cardul VISA

Mesaj de ambr0zie »

Am inteles, vom vedea, multumesc :) nu stiam ca dureaza o zi lucratoare.
Nu am cumparat personal de pe ebay pana acum.
__________________
Primul om care a preferat să înjure decât să dea cu piatra poate fi considerat inventatorul civilizației.
Scrie răspuns