Sfat achizitionare online monede aur si argint

Moderatori: Deus, Comboloi

Scrie răspuns
gabi22
nou in forum
nou in forum
Mesaje: 3
Membru din: 18 Noi 2017, 14:51

Sfat achizitionare online monede aur si argint

Mesaj de gabi22 »

Buna seara!
Eu sunt incepator,dar incepator nu gluma si as dori sa cumpar pentru inceput o moneda de 1 dolar American Eagle de argint nou,necirculat.Imi place f mult design-ul acestei monede.Am auzit si sunt constient ca in mediul online activeaza multe magazine de specialitate,unele serioase,altele mai putin serioase si ca iti poti lua "teapa" mai pe romaneste spus.
Rugamintea mea este daca imi puteti recomanda cateva site-uri din Romania de unde pot achizitiona astfel de monede fara riscul de a cumpara o tinichea...(in loc de argint).
Eu unul am gasit un site dar nu stiu daca este ok,as dori sa stiu daca a mai cumparat cineva de pe acest forum de la ei,i-as da numele dar imi este teama sa nu se creada ca fac reclama.Site-ul are inclus in denumire ambele cuvinte aur si argint.
Multumesc!
gabi22
nou in forum
nou in forum
Mesaje: 3
Membru din: 18 Noi 2017, 14:51

Re: Sfat achizitionare online monede aur si argint

Mesaj de gabi22 »

Salutare!
Chiar nu stie nimeni un site de incredere in Romania???Voi de unde cumparati monede de argint?
Multumesc anticipat!
popoviciliza
******
******
Mesaje: 1953
Membru din: 16 Feb 2014, 18:07

Re: Sfat achizitionare online monede aur si argint

Mesaj de popoviciliza »

Risc eu un răspuns:
- forumul este de numismatică
- piesele despre care vorbiți sunt considerate ca mini lingouri bătute ca monede (bullion coin), care au o valoare numismatică mică sau nulă, fiind în schimb tranzacționate aproape în întregime pe baza valorii aurului / argintului rezultat din topire la valoarea spot a acestora la momentul respectiv

Foarte probabil că forumul nu este locul în care să se discute un astfel de subiect.

Cu stimă,
gabi22
nou in forum
nou in forum
Mesaje: 3
Membru din: 18 Noi 2017, 14:51

Re: Sfat achizitionare online monede aur si argint

Mesaj de gabi22 »

Am inteles.Multumesc oricum!
O zi frumoasa va doresc!
popoviciliza
******
******
Mesaje: 1953
Membru din: 16 Feb 2014, 18:07

Re: Sfat achizitionare online monede aur si argint

Mesaj de popoviciliza »

Cu plăcere!
Scrie răspuns