Athens-Attica

Dacă le cunoaștem, ne putem feri de ele!

Moderatori: Deus, Comboloi, NumisKID, PRONUMISMATICA

Scrie răspuns
Avatar utilizator
radu_28
*****
*****
Mesaje: 414
Membru din: 07 Oct 2010, 08:55
Localitate: Alba Iulia, Rethymno

Athens-Attica

Mesaj de radu_28 »

Un filmulet si cateva imagini. :D

https://www.youtube.com/watch?v=Xq6VSWBF84s
Fişiere ataşate
AthenaA.JPG
AthenaA.JPG (113.44 KiB) Vizualizat de 4886 ori
"Nemo censetur ignorare legem."
"Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people."
Avatar utilizator
banivechi
******
******
Mesaje: 2890
Membru din: 07 Feb 2005, 19:32
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de banivechi »

Mai tineti minte discutia de acum doua saptamini de aici:
viewtopic.php?t=8978&start=15 ?
Ziceam atunci "se intimpla si la case mai mari...eu am fost sigur ca faptul ca ati gasit absolut toate detaliile corespunzind cu descrierea lui Preda v-a determinat sa lasati garda jos. E bine cind din asemenea discutii invatam cite ceva si nu dupa ce ne-am dat economiile pe un fals. Atelierele din China (pentru moderne), cele din Cehia, Bulgaria (pentru antice), cele din Liban (pentru aur), cele din Polonia (pentru medalii) si chiar din Romania (jetoane) produc mereu falsuri. Becker are destui urmasi in ziua de azi... din pacate!"
In filmuletul din linkul Dv. e vorba de atelierul din Cehia de care ziceam. La inceput au scos doar monede insemnate legal cu "R" sau "Copy" dar apoi am citit pe alt forum ca au avut ceva probleme cu legea fiindca s-au gasit si "opere" de-ale lor nemarcate. Asa ca: atentie mare la chilipiruri prea frumoase ca sa fie adevarate!
_________________
Avatar utilizator
radu_28
*****
*****
Mesaje: 414
Membru din: 07 Oct 2010, 08:55
Localitate: Alba Iulia, Rethymno

Mesaj de radu_28 »

Discutia de acum doua saptamani si referirea d-voastra la atelierele din Cehia m-a determinat sa deschid acest topic.
Apropos de dat economiile pe falusuri si chilipiruri prea frumoase ca sa fie adevarate, moneda din dreapta a fost scoasa la licitatie in urma cu cativa ani pe ebay.de obtinandu-se un pret de vanzare de 510 EUR.
"Nemo censetur ignorare legem."
"Great minds discuss ideas. Average minds discuss events. Small minds discuss people."
Scrie răspuns